"Karlovac 1919" - "Ponikve" 3:1

Nogometaši "Karlovca 1919" s dva pogotka Ribara i jednim Pausića do važne pobjede

Nogometaši "Karlovca 1919" pobijedili su danas na Stadionu "Branko Čavlović Čavlek" u 32. kolu Treće hrvatske nogometne lige Središte momčad "Ponikvi" iz Zagreba s 3:1. Nakon prvog poluvremena bilo je 0:0. Karlovčani su krenuli dosta mlako, što su gosti pokušali iskoristiti, ali nisu uspjeli. Igrači trenera Igora Pamića imali su prvu priliku u jedanaestoj minuti. Zvonko Pamić ubacio je pred vrata, a jedan gostujući igrač skoro je postigao autogol. U dvanaestoj minuti Borna Pausić je bio sam pred vratima, ali je pucao pored gola. Damir Azizi imao je lijepu priliku u šesnaestoj minuti za goste, dobro je pucao, ali je vratar Mario Gudelj bio na mjestu. Zvonko Pamić izveo je korner u dvadesetoj minuti, pucao je glavom Borna Pausić, ali bez uspjeha. Ivan Miščin ubacio je s lijeve strane u 21. minuti, Zvonko Pamić je pucao, ali loše. U 31. minuti dobar udarac Ivora Ribara s dvadesetak metara, ali je vratar Bruno Bermanec bio na mjestu. Ivan Miščin dobro je ubacio s lijeve strane u 32. minuti, ali opet bez realizacije. Dobra prilika gostiju u 38. minuti, pucao je Tomas Dadić, ali pored gola. Zvonko Pamić izveo je u 43. minuti slobodni udarac s ruba kaznenog prostora, ali je vratar Bermanec obranio. Karlovčani su krenuli agresivno u drugom poluvremenu, trener Igor Pamić tražio je pogodak. U 51. minuti najbolja prilika do tada, ubačaj Ivana Matyazha pred vrata, Luka Čakarić u sjajnoj situaciji, ali vratar Bruno Bermanec brani. U 54. minuti korner je izveo Pamić, a Pausić je glavom pucao pored gola. U 62. minuti dobra akcija Ribara, Čakarić je ubacio pred vrata, ali Matyazh nije stigao loptu ubaciti u mrežu. U 66. minuti Olmo je pucao glavom iznad gola. I konačno pogodak u 71. minuti. Ihor Medynskyi ubacio je loptu u kazneni prostor, a strijelac je bio Ivor Ribar. U 79. minuti drugi pogodak Ivora Ribara na asistenciju Daniela Marinića i "Karlovac 1919" poveo je s 2:0. U 84. minuti već je 3:0 za domaćina, Zvonko Pamić izveo je korner s lijeve strane, a Borna Pausić ubacio je glavom loptu u gol. U 86. minuti gosti su postigli pogodak, a strijelac je bio Vlado Berić. Marko Prenkpalaj pogodio je stativu u 89. minuti. Na kraju zaslužena pobjeda domaćih nogometaša. Karlovačka momčad nastupila je u sastavu: Gudelj, Ribar, Zavalić, Marinić (od 89. Siljan), Miščin (od 46. Medynskyi), Ptiček, Čakarić, Olmo, Matyazh (od 89. Kćira), Pamić i Pausić. Karlovčani su na petom mjestu prvenstvene ljestvice s 56 bodova. "Karlovac 1919" gostuje u subotu, 21. svibnja od 17 sati i 30 minuta u 33. kolu kod momčadi "Dugog Sela".