Nogometni klub "Karlovac 1919"

Nogometaši "Karlovca 1919" pobjedom nad "Belišćem" s optimizmom na derbi s "Opatijom"

Pobjeda

"Karlovac 1919" - "Belišće" 2:0

Nogometaši "Karlovca 1919" pobijedili su danas na Stadionu "Branko Čavlović Čavlek" u 26. kolu SuperSport Druge nogometne lige momčad "Belišća" s 2:0, nakon prvog poluvremena bilo je 1:0. Nogometaši iz Belišća posljednji su na tablici. Domaćin je nastupio oslabljen, jer zbog tri žuta kartona nisu igrali Goran Paracki i Tin Zavalić, a zbog ozljede Gordan Bunoza. U prvom poluvremenu domaći igrači bili su dominantni, imali su veći posjed lopte i više prilika. No, prva bolja prilika bila je u šesnaestoj minuti, dobra akcija Matea Baraća i ubačaj pred vrata, no Ivan Matyazh nije uspio dobro zahvatiti loptu. U 25. minuti slobodan udarac za Zvonka Pamića, ali bez pogotka, vratar Marin Marcić obranio je njegov udarac. U 28. minuti domaćin je poveo 1:0, odličan ubačaj Ivora Ribara, a Ivan Matyazh poslao je loptu u mrežu. Toni Kurečki izveo je u tridesetoj minuti odličnu akciju i dobro pucao, za malo iznad vratnice. Nakon toga, gosti su napravili nekoliko dobrih akcija, a u 39. minuti domaći vratar Antun Marković obranio je jedan opasan udarac. Zbog ozljede Mateo Barać izašao je iz igre u 40. minuti, a zamijenio ga je Josip Budimir. U 44. minuti još jedna prilika gostiju, ali je udarac bio neprecizan. Odlična akcija Ivora Ribara u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena, no njegov udarac obranio je gostujući vratar Marin Marcić. U drugom poluvremenu domaći nogometaši imaju veći posjed lopte, ali bez prilika za gol. U 62. minuti dobra akcija gostiju, Bojan Gvozdenović pucao je s ruba kaznenog prostora, a vratar Marković brani. Toni Kurečki imao je u 64. minuti odličnu akciju, ali bez realizacije. U 67. minuti još jedna dobra akcija raspoloženog Tonija Kurečkog, a kapetan Zvonko Pamić poslao je loptu u mrežu i domaćin je poveo 2:0. U 82. minuti slobodan udarac s slijeve strane izveo je Zvonko Pamić i ubacio pred gostujući gol, ali nije bilo pogotka. Na kraju vrijedna pobjeda karlovačkih nogometaša, koja je donijela i optimizam pred derbi s "Opatijom". Ivan Krstanović rekao je nakon utakmice da su najbitnija tri boda te je najavio gostovanje kod lidera "Opatije".

-Teška utakmica, bez obzira što su oni posljednji na tablici. Vidjeli ste da su se povukli, teško je bilo probiti taj bunker, imali smo nekoliko izglednih prilika nismo zabili, ali na kraju najbitnije je da smo osvojili tri boda. Da, slijedi derbi protiv "Opatije", igramo dosta dobro protiv jakih momčadi i nadam se da ćemo odigrati dobru utakmicu, istaknuo je Ivan Krstanović.

"Karlovac 1919" nastupio je u sljedećem sastavu: Marković, Barać (od 40. Budimir, od 72. Stanić)), Bunoza, Utrobičić, Ribar (od 90+2 Ereiz), Krstanović (od 90+2 Viduka), Kurečki (od 90+2 Kopljar), Međimorec, Matyazh, Pamić i Tankosić. Karlovčani su na trećem mjestu tablice s 50 bodova. Nogometaši "Karlovca 1919" igraju u petak, 10. svibnja od 17 sati u Rijeci u 27. kolu SuperSport Druge nogometne lige s momčadi "Opatije".