"Maksimir" - "Karlovac 1919" 1:0

Neugodan poraz nogometaša "Karlovca 1919" u završnici prvenstva

Nogometaši "Karlovca 1919" poraženi su danas u Zagrebu u 31. kolu Treće hrvatske nogometne lige Središte od momčadi "Maksimira".

Domaćin je pobijedio s 1:0. Nakon prvog poluvremena bilo je 1:0 za domaću momčad. Karlovčani su ušli vrlo loše u utakmicu. Domaćin je imao u početnoj fazi susreta dvije izgledne prilike, od kojih je ona Frana Petkovića bila jako dobra. Karlovčani su u tom razdoblju imali jednu priliku.

"Maksimir" je poveo u osamnaestoj minuti 1:0 pogotkom Lovre Mrakovića. Do kraja prvog dijela susreta rezultat se nije mijenjao.

Nogometaši trenera Igora Pamića podignuli su razinu igre u drugom dijelu susreta i pritiskali na vrata domaće momčadi. Imali su Karlovčani nekoliko prilika, a najbolju je imao Ivan Matyazh, ali je domaći vratar bio na mjestu i obranio udarac. Domaći igrači valjali su se po terenu i zavlačili utakmicu, pa se igrala sudačka nadoknada od deset minuta.

Karlovački nogometaši nisu uspjeli izjednačiti, pa su doživjeli neugodan poraz u završnici prvenstva. Karlovačka momčad nastupila je u sastavu: Gudelj, Ribar, Zavalić (od 58. Kćira), Medynskyi (od 46. Čakarić), Marinić, Mandura (od 86. Siljan), Ptiček, Olmo, Pribanić (od 46. Pamić), Matyazh i Pausić.

Karlovčani su na četvrtom mjestu prvenstvene ljestvice s 53 boda. "Karlovac 1919" dočekuje u srijedu, 18. svibnja od 19 sati na Stadionu "Branko Čavlović Čavlek" u 32. kolu momčad "Ponikvi" iz Zagreba, a u subotu, 21. svibnja od 17 sati i 30 minuta gostuje u 33. kolu kod momčadi "Dugog Sela".