Na 1.500 metara Katarina Smiljanec prva kod seniorki, Matko Belčić četvrti kod seniora

Atletika

Dva dana atletike na Stadionu "Branko Čavlović Čavlek"

Atletski klub "Karlovac" organizira ovaj vikend na Stadionu "Branko Čavlović Čavlek" Kup Hrvatske i Ekipno Prvenstvo Hrvatske za seniorke i seniore. Na natjecanju nastupaju i članovi karlovačkog kluba. Prvog dana natjecanja najuspješnija je bila Katarina Smiljanec, koja je bila prva na 1.500 metara s 4:24,85. Smiljanec živi u Americi, ali je članica kluba i trenira po uputama trenera Saše Belčića. Na 1.500 metara za seniore Matko Belčić bio je četvrti s 4:55,76, a Sven Franjković peti s osobnim rekordom 4:56,65. Lea Novković osvojila je četvrto mjesto na 100 metara s preponama sa 14,62, a u troskoku je bila četrnaesta s 10,58. Hela Rakamarić bila je osma na 3.000 metara s 10:49,50. Andrej Belčić bio je deseti na 400 metara s 50,54. Na 400 metara za seniorke Ida Nikolić bila je 25. s 1:01,46. Lovro Grijak osvojio je jedanaesto mjesto na 100 metara s 11,33. Na 100 metara za seniorke Nera Malović bila je 30. s 13,24, a Ida Nikolić 31. s 13,62. U štafeti 4x100 metara seniorke "Karlovca" u sastavu Nera Malović, Ida Nikolić, Ana Mikšić i Lea Novković osvojile su jedanaesto mjesto s 51,44. Atletski klub "Karlovac" u Kupu Hrvatske nakon prvog dana ukupno je sedmi s 50 bodova, kod seniorki sedmi s 28 bodova i kod seniora sedmi s 22 boda. U Ekipnom prvenstvu Hrvatske seniorke "Karlovca" su sedme sa 6.179 bodova. Natjecanje se nastavlja u nedjelju od 14 sati i 30 minuta.