Kickboxing klub "Tigar" nastupio na Svjetskom kupu u Budimpešti

Mihalić i Vrbanić zlatne, a Puljak i Anzić srebrni

U Budimpešti u Mađarskoj od 16. -19. rujna održan je Svjetski kup u kickboxingu, koji je okupio 3.040 natjecatelja iz 45 država i 289 klubova i nacionalnih reprezentacija. Članovi Kickboxing kluba "Tigar" nastupili su u disciplini point fighting u sastavu: juniorka Lara Mihalić, starija kadetkinja Roka Puljak i u kategoriji dječaka i djevojčica Iva Vrbanić i Ivano Anzić. Ivano Anzić je u kategoriji do 36 kg bio slobodan u prvom kolu, zatim je upisao pobjedu u polufinalu 13:3 protiv Bugara Andreeva Tsvetana i poraz u finalu 4:7 od Čeha Vojtek Adama, pa je osvojio srebrnu medalju. Iva Vrbanić je u kategoriji do 33 kilograma ostvarila dvije pobjede, i to protiv mađarice Szeketes Flore 15:5, a zatim u finalu protiv ukrajinke Yevhenie Konovalenko 2:22, u šokantnoj završnici borbe u kojoj je stigla zaostatak od 4:12 iz prve runde. Kod starijih kadetkinja Roka Puljak je u kategoriji u kojoj će nastupiti na Europskom prvenstvu do 65 kg osvojila srebrnu medalju nakon dvije pobjede i poraza u finalu. U prvom kolu pobijedila je Mađaricu Koszti Iringo 5:2, zatim u polufinalu Sijku Alessio iz Italije 5:3, dok je finalu borbu izgubila od Bugarke Kaline Boyadzieve 0:6. Lara Mihalić je u kategoriji juniorki do 70 kg, u kojoj će nastupiti i na Svjetskom seniorskom i na Europskom kadetskom prvenstvu, osvojila zlatnu medalju nakon tri pobjede. Prvo je pobijedila Njemicu JulieStrietzel Julie 11:3, zatim još jednu Njemicu Annu Lenu Heinrich 14:8, da bi u finalu pobijedila Slovenku Alinu Brdar 15:5. "Tigar" je osvojio 2 zlata i 2 srebra sa četiri natjecatelja, što karlovački klub svrstava u jedan od najuspješnijih na Svjetskom kupu.