Pojedinačno prvenstvo Hrvatske u atletici za seniorke i seniore

Matko Belčić iz Atletskog kluba "Karlovac" osvojio srebrnu medalju na 1.500 metara

Atletika

Matko Belčić viceprvak Hrvatske na 1.500 metara s osobnim rekordom 3:52,18

Atletski klub "Karlovac" organizira ovaj vikend na Stadionu "Branko Čavlović Čavlek" Pojedinačno seniorsko prvenstvo Hrvatske za seniorke i seniore. Prvog dana natjecanja održana je svečanost otvorenja, a prvenstvo je proglasila otvorenim zamjenica karlovačkog gradonačelnika Ivana Fočić. Na prvenstvu nastupaju najbolji hrvatski atletičari i atletičarke, među njima Filip Mihaljević, Filip Pravdica, Marija Tolj, Marko Čeko, Sara Kolak, Martin Marković, Marino Bloudek i Jana Koščak. Prvog dana natjecanja Filip Mihaljević bio je prvi u bacanju kugle s 20,64, Marija Tolj bila je prva u bacanju diska sa 61,62 i Filip Pravdica prvi u skoku u dalj sa 7,98. Na prvenstvu sudjeluju atletičari i atletičarke Atletskog kluba "Karlovac". Prvog dana natjecanja najuspješniji je bio Matko Belčić, koji je u utrci na 1.500 metara osvojio srebrnu medalju s osobnim rekordom 3:52,18. U istoj utrci Sven Franjković bio je četvrti sa 4:01,89. Andrej Belčio izborio je peto mjesto na 400 metara sa 49:12. Hela Rakamarić na 1.500 metara bila je peta  s 5:04,25. Lovro Grijak na 100 metara bio je ukupno peti u kvalifikacijama na 100 metara s 11,25, a u finalu šesti s 11,1. Lea Novković u kvalifikacijama na 100 metara s preponama bila je ukupno sedma sa 14,64, a finalu je bila sedma sa 14,70. U nedjelju drugog dana prvenstva natjecanje počinje u 16 sati i 30 minuta.