Kickboxing klub "Tigar" organizirao u zagrebačkoj Areni Europski kup

Matej Medved i Leon Krznar pobjednici Europskog kupa u Zagrebu

Europski kup

Članovi "Tigra" uspješni na Europskom kupu

U Areni u Zagrebu u organizaciji Kickboxing kluba "Tigar" iz Karlovca održan je Europski kup Zagreb Open, poznat kao Karlovac Open, 4. memorijal Mihaela Javorovića. Na natjecanju se okupilo više tisuća natjecatelja s više od tisuću pratećih trenera, bili su prisutni predsjednici Europske federacije i Balkanske federacije te predsjednici više stranih nacionalnih saveza. Brojke od 3.066 startova iz 279 klubova i 30 država sve govore. Nastupili su i karlovački "Tigrovi" i postigli odlične rezultate. Senior Matej Medved je u disciplini full contact u kategoriji do 75 kg uz dvije pobjede osvojio pobjednički pehar. Također u mlađim juniorima u disciplini full contact do 81 kg, Leon Krznar bio je najbolji i osvojio drugo zlato za "Tigra". Srebrne medalje osvojili su u istoj disciplini u ringu Luka Katalinić u kategoriji do 71 kg s jednom pobjedom i Dryk Davyd i kategoriji do 57 kg. Treća mjesta osvojili su u point fightingu  Iva Vrbanić u kategoriji do 42 kg i Pavle Vučinić po ždrijebu. Na Europskom kupu nastupili su još Ivano Anzić, Lucija Babić, Anamarija Čurčinac, Alli Džanko, Ella Golac, Borna Lovrić, Saša Sandrin, Tena Smiljanić, Mata Stepić, Leonarda Vrbanić i Niko Vrbanić. U petak, prvog dana natjecanja održan je međunarodni kup 1. Zagreb Open 2024. na kojem su zlatne medalje osvojili mlađi kadeti Ivano Anzić u kick lightu do 37 kg, Niko Vrbanić do 32 kg, Kokić Tea PF do 50 kg, Kozjan Ana PF iznad 47 kg, junior Ante Močilac KL do 69 kg,  juniorka Leonarda Vrbanić iznad 80 kg. Srebrne medalje izborili su mlađa kadetkinja  Lea Pagač, PF do 28 kg i stariji kadet Antun Grubešić KL do 47 kg. Brončane medalje osvojili su juniorka Lorena Čurčinac PF iznad 70 kg, starija kadetkinja Tena Latković PF do 60 kg, starija kadetkinja Tara Marković PF iznad 65 kg,  mlađi kadeti Alli Džanko, PF do 47 kg, te mlađa kadetkinja Lara Palajsa. Nastupili su još Lovro Anzić, Lucija Beljan, Gabrijel Čorak, Ella Golac, Borna Lovrić, Noa Mihalić, Kristiano Vukušić, Andro Žugečić i Niko Žugečić, ali su poraženi u kvalifikacijama. "Tigrove" su vodili treneri Zoran Cicvara i Lucija Polovina.