Član Taekwondo kluba "Banija Pandas" osvojio je treće mjesto u kategoriji do 45 kg na prvenstvu koje je održano u Sarajevu

Lucio Matuzić osvojio brončanu medalju na Europskom kadetskom prvenstvu u taekwondou

Član Taekwondo kluba "Banija Pandas" Lucio Matuzić osvojio je u Sarajevu na 11. Europskom kadetskom taekwondo prvenstvu brončanu medalju u kategoriji do 45 kg. Na prvenstvu je nastupilo 150 natjecatelja iz 30 zemalja. Natjecanje je održano pod strogim epidemiološkim mjerama u hotelu "Hills". Lucio Matuzić bio je jedini karlovački predstavnik na ovom natjecanju. Matuzić je kao treći nositelj u kategoriji u prvom kolo bio slobodan, u četvrtfinalu se borio protiv Ukrajinca Ruslana Bardakova, kojeg je pobijedio s 21:9, a u polufinalu ga je čekao Poljak Mateus Chrzanowski, koji ga je glatko pobijedio s 6:30, te kasnije postao europski prvak. Lucio Matuzić pripremao se za ovo prvenstvo u vrlo teškim uvjetima, od kada je donesena odluka da će nastupiti na Europskom prvenstvu, za pripreme je imao samo deset dana i to u razdoblju kada je bilo zabranjeno trenirati. U Sarajevu je uz Matuzića bio njegov trener Neven Trbojević, koji je i jedan od trenera reprezentacije. To je za Taekwondo klub "Banija Pandas" šesta medalja na europskim prvenstvima i prva muška. Od 2004. godine članovi kluba nastupaju za nacionalni tim na europskim i svjetskim prvenstvima. Do sada je klub imao predstavnike na 24 prvenstva, a osvojeno je sedam medalja. Ukupno je klub imao 56 nastupa za nacionalni tim, a osvojeno je 29 medalja.