Taekwondo klub "Banija Pandas"

Lucio Matuzić i Sara Pejnović nastupili na Europskom juniorskom prvenstvu

Taekwondo

Lucio Matuzić i Sara Pejnović poraženi u drugom kolu

Ovaj vikend u Tallinu u Estoniji održano je Europsko juniorsko prvenstvo u taekwondou. Od karlovačkih predstavnika nastupili su jedino članovi Taekwondo kluba "Banija Pandas" Lucio Matuzić do 63kg i Sara Pejnović do 49kg. Sara Pejnović kao debitantica upisala je pobjedu u svom prvom nastupu za reprezentaciju. U svojoj kategoriji imala je 23 sportašice koje su se borile za medalje. U prvom kolu Sara Pejnović pobijedila je trinaestu nositeljicu Makedonku Artu Ismailaga s 2:0 u rundama, dok se u drugom kolu susrela s odličnom bugarskom reprezentativkom Erikom Karabeleva, koja je Saru pobijedila u dvije runde. Bugarka je na prvenstvu osvojila brončanu medalju izgubivši od Turkinje, koja je osvojila zlatnu medalju. Lucio Matuzić kao dvadeseti nositelj u kategoriji od 31 sportaša pobijedio je trinaestog nositelja Grka Ioannisa Christosa Gkolemisa s 2:1 u rundama, da bi u drugom kolu izgubio od četvrtog nositelja prvenstva Španjolca Milana Canovasa, koji je na kraju postao europski prvak. Ovo je osamnaesto Europsko prvenstvo na kojem su "Pande" nastupile, do sada je osvojeno šest europskih medalja. Iako, medalja nije osvojena na ovom prvenstvu članovi kluba pripremaju za svoje slijedeće natjecanje, a to je Europsko mlađe seniorsko prvenstvo na kojem će nastupiti Petar Fičko i Lucio Matuzić. Prvenstvo će biti održano u Rumunjskoj krajem godine. Slijedeći nastup "Pande" će imati na G-1 turniru u Sarajevu gdje će nastupiti sa pet natjecatelja.