Taekwondo klub "Prana" nastupio na kriterijskom turniru u Omišu

Lara Tuškan i Oscar Kovačić zlatni na Omiš Openu 2021.

Članovi Taekwondo kluba "Prana" sudjelovali su danas u Omišu na zadnjem kriterijskom turniru za juniorsku nacionalnu selekciju Omiš Open 2021. Iz "Prane" je odlazak na Europsko prvenstvo izborio Lucio Matuzić, koji je još na juniorskom državnom prvenstvu pobijedio dva protivnika i osigurao dovoljan broj bodova. S obzirom da se na ovom kriterijskom turniru nitko nije prijavio u njegovoj kategoriji, zadržao je vodeću poziciju i čekaju ga naporne pripreme za nadolazeće prvenstvo u Sarajevu. U kadetskoj  konkurenciji zlata su osvojili, Lara Tuškan, kadetkinja do 41 kg, pobijedivši do finala u dvije borbe (22:11 i 15:6) te je u finalu svladala aktualnu prvakinju Hrvatske rezultatom (9:5) i Oscar Kovačić, koji je bio prvi kod kadeta iznad 65 kg s pobjedama u dvije borbe prekidom. Junior do 68 kg, Martin Štefanac, koji je bio treći nositelj u svojoj kategoriji, ipak nije uspio izboriti odlazak na Europsko, izgubivši u prvoj borbi rezultatom (4:1). Uz Lucia Matuzića, koji je izborio svoj odlazak na Europsko prvenstvo u borbama, klub ima još dva kandidata koji će ove godine sudjelovati na Europskom prvenstvu u formama. To su juniorka Matea Magdić i junior Ivan Klarić koji su svoje prve bodove upisali na državnom prvenstvu u formama još u travnju, te su kroz još jedan kriterijski turnir izborili odlazak na Europsko prvenstvo, koje će biti održano u studenom u Portugalu.