Europsko prvenstvo jugozapadne zone u motokrosu u klasama 65 i 85 kubika

Karlovčanin Roko Ivandić pobjednik u konkurenciji mladih europskih vozača klase 65 kubika

Motocross

Nakon dvije vožnje, Roko Ivandić pobjednik u ukupnom poretku

U subotu i nedjelju u Brežicama je održana prva od tri utrke Europskog prvenstva jugozapadne zone u klasama od 65 i 85 kubika. U subotu se vozio slobodni trening, vožnja za mjerenje vremena i kvalifikacijska utrka. U konkurenciji  27 vozača iz Hrvatske, Slovenije, Austrije, Italije, Francuske i Španjolske Karlovčanin Roko Ivandić na 11. rođendan ostvario je najbolje vrijeme. U kvalifikacijskoj utrci koja određuje startnu poziciju u nedjeljnoj utrci, bio je u vodstvu do odustajanja radi kvara na svjećici. Zbog toga je u utrci posljednji izašao na startnu rampu, a prvi zavoj bio je dvadeseti. Sjajnom vožnjom već u prvom krugu bio je treći, u drugom krugu drugi. Unatoč nastojanjima da pobijedi, pobjednik prve vožnje Francuz Timotei Cez ostvario je neuhvatljivu prednost. Uz Roka, Hrvatska ima još jednog dragulja Stefana Lenče, koji je bio treći u prvoj vožnji. Drugu vožnju zbog hendikepa na startu Roko je opet počeo sa dvadesetog mjesta. Odlučnom vožnjom prvi krug završio je kao sedmi, u drugom bio je četvrti a u trećem drugi. Četiri kruga prije kraja pretekao je Ceza, ubrzo napravio prednost i pobijedio u drugoj vožnji. Način na koji Roko Ivandić pobjeđuje u najjačoj konkurenciji je fascinantan. U ukupnom poretku na kraju Roko Ivandić bio je prvi, Timotei Cez iz Francuske drugi i Mathys Agullo iz Francuske treći. Drugi hrvatski predstavnik Stefan Lenče bio je sedmi u drugoj vožnji, a ukupno četvrti. Iz Hrvatske nastupio je i David Dorčić iz Krašića. U klasi od 85 kubika dominirao je Talijan Andrea Uccellini ispred Austrijanca  Ricarda Bauera i Francuza Sleny Goyera. Hrvatska u toj klasi nije imala predstavnika. Stariji brat Šimun Ivandić vozio je pozivnu utrku klase 125 kubika. Šimun je bio gotovo jednako brz kao i najbolji Slovenci. Ovog puta bio je na postolju treći iza Geršara i Oseka. Već ovaj vikend u Zaboku se vozi druga utrka Europskog prvenstva jugozapadne zone klasa 65 i 85 kubika.