Finale Prvenstva Italije u motocrossu za klase 65 i 125 kubika u Ottobianu

Karlovčanin Roko Ivandić osvojio naslov prvaka Italije u klasi 65 kubika

Uspjeh

U teškim uvjetima na blatnoj stazi Roko Ivandić postao je prvak Italije

U dramatičnoj utrci Roko Ivandić vozač MK Manzano i Dirt Bike Racing Teama osvojio je Prvenstvo Italije u klasi 65 kubika. U teškim uvjetima na blatnoj stazi u posljednjoj finalnoj utrci Prvenstva Italije u motocrossu u klasi 65 kubika Roko Ivandić posto je prvak Italije. Roko je imao po običaju najbolje vrijeme treninga i maksimalnih 480 bodova iz dvije prethodne utrke odnosno četiri vožnje u kojima je pobijedio. Drugoplasirani Nico Giacobbe zaostajao je 115, a treći Anthony Montoneri 160 bodova. Zbog kiše obje vožnje vožene su jučer. Roka je potpuno izdala sportska sreća, pa je slijedila drama, koja je mogla okrenuti ishod Prvenstva Italije. Roko je poveo utrku i odmah napravio prednost od stotinjak metara. Na kraju prvog kruga motor je beživotno stao. Nije pomogla nikakva Antina intervencija, pa je u konačnici Roko je osvojio nula bodova. Do tada trećeplasirani Montoneri pobijedio je i sa novih 120 bodova došao je na samo 40 bodova iza Roka, a Giacobbe na 55. Druga vožnja bila je potpuno otvorena. Pregledom Rokovog  motora nije nađen egzaktan kvar. Znalo se je da je to struja, vjerojatno voda u prekidaču, na upravljaču koji je odstranjen. Motor je proradio, ali neizvjesnost i zebnja su ostali. U drugoj vožnji Roko je ponovno dokazao da je najbolji kada je najteže. Vodio je cijelu utrku i sa prednošću od stotinjak metara suvereno došao do 120 bodova i potvrde najboljeg kadeta u najjačem prvenstvu u Europi. Način na koji je to ostvario je impresivan i još jedna potvrda najnadarenijeg mladog vozača Europe. Proglašenje prvaka bilo je na samoj stazi uz silan ponos cijelog Ivandić MX Teama i uz intoniranje Lijepe naše. Brat Šimun u klasi 125 cm ostvario je deveto vrijeme u svojoj grupi i danas ga očekuje teška borba po kiši i u surovim uvjetima na razrovanoj i blatnoj stazi.