"Karlovac 1919" - "Vrapče" 3:2

Karlovački nogometaši nisu iskoristili niz prilika, ali ipak su pobijedili "Vrapče"

Nogometaši "Karlovca 1919" pobijedili su danas na Stadionu "Branko Čavlović Čavlek" u 26. kolu Treće hrvatske nogometne lige Središte momčad "Vrapča" iz Zagreba s 3:2. Karlovčani su poveli u 38. minuti pogotkom Filipa Solde, a rezultatom 1:0 otišlo se i na odmor. Od 55. minute Karlovčani su imali igrača više, jer je Marino Marić dobio drugi žuti kartom. Iako s igračem manje gosti su izjednačili u 66. minuti, a strijelac je bio Bartol Markušić. Karlovčani su poveli u 71. minuti pogotkom Kristijana Sušilovića, a na 3:1 povisio je Ilija Bagarić u 74. minuti. Drugi pogodak za goste postigao je Mario Fajdiga u 79. minuti i nakon toga rezultat se više nije mijenjao. Treba reći da igrači trenera Sretena Ćuka u ovoj utakmici nisu iskoristili niz izglednih prilika. Domaća momčad ostvarila je važnu pobjedu, kojom je osiguran ostanak u ovom rangu natjecanja.

-Na kraju teže nego očekivano, naravno nismo očekivali laganu pobjedu, ali kada smo poveli 3:1, nadali smo se da ćemo smiriti utakmicu. Na žalost, primili smo drugi pogodak. "Vrapče" je nezgodan protivnik, čestitam i njima, borili su se, ali eto mi smo danas zabili više golova. Mogli smo zabiti još, ali sve u svemu odigrali smo dobru utakmicu, kazao je vratar domaće momčadi Bruno Bermanec.

"Karlovac 1919" nastupio je u sljedećem sastavu: Bermanec, Sušilović, Knezović, Bagarić, Marinić, Pamić (od 86. Pribanić), Mamić (od 53. Čakarić), Pahanić, Prpić, Pausić i Soldo (od 74. Soldo). "Karlovac 1919" na devetom je mjestu prvenstvene ljestvice s 35 bodova. Karlovčani gostuju u 27. kolu u srijedu, 5. svibnja od 17 sati u Zagrebu kod "Jaruna", a u 28. kolu dočekuju u subotu, 8. svibnja od 17 sati momčad "Mladosti" iz Petrinje.