Jakov Božić prvak države do deset godina

Karlovački mačevaoci osvojili jedanaest medalja na državnom prvenstvu u floretu

Članovi Mačevalačkog kluba "Karlovac" nastupili su u Zagrebu na Prvenstvu Hrvatske u disciplini floret, za sve dobne kategorije u pojedinačnoj i ekipnoj konkurenciji. Ukupno je osvojeno 11 medalja, od čega je jedan pojedinačni naslov prvaka, te još 3 srebra i 7 brončanih odličja. Članovi kluba osvajali su medalje u svim dobnim kategorijama, do 10, 12, 14 i do 20 godina te kod seniora. Mačevalački klub "Karlovac" jedan od jako rijetkih sportskih klubova u gradu, koji na najbitnijim natjecanjima osvaja medalje u svim dobnim skupinama. Kako karlovačko mačevanje ima blistavu budućnost, najbolje su ovaj puta pokazali oni najmlađi. Jakov Božić je u kategoriji dječaka do 10 godina, sa 8 pobjeda i bez poraza, suvereno postao prvak Hrvatske, a u istoj kategoriji Gabrijel Jajčević osvojio je brončano odličje. Božić je zlatu do 10 godina pridodao i broncu u kategoriji do 12 godina, sa 6 pobjeda i 2 poraza. Odlična je bila i Iva Kirinčić, koja je u kategoriji djevojčica do 10 godina, sa 6 pobjeda i 3 poraza, osvojila drugo mjesto. U kategoriji mlađih kadeta do 14 godina Bruno Jajčević s 5 pobjeda i 3 poraza osvojio je treće mjesto, dok je u istoj kategoriji Luka Bublić izgubio borbu za medalju. U kategoriji juniora, U-20, hrvatski juniorski i seniorski reprezentativac Antonio Gojak, osvojio je treće mjesto, dok su u istoj kategoriji kod djevojaka Lara Fabac i Elena Jakšić izgubile borbe za medalje. U konkurenciji seniora Gojak je sa 7 pobjeda i 2 poraza izborio treće mjesto, dok je u istoj kategoriji Anton Mravunac sa 4 pobjede i 4 poraza bio solidan osmi. Od ekipnih kategorija treba istaknuti mušku kadetsku ekipu u sastavu Eric Kovačina Andrija Kirinčić, Bruno Jajčević i Luka Bublić, koja je nakon ulaska među 4 najbolje ekipe i poraza u polufinalu, tijesno izgubila borbu za treće mjesto. Juniorska ekipa u sastavu Antonio Gojak, Anton Mravunac, Eric Kovačina i Andrija Kirinčić osvojila je drugo mjesto, a seniorska ekipa u sastavu Sven Prpić, Antonio Gojak, Anton Mravunac i Eric Kovačina treće mjesto. Kod djevojaka juniorska ekipa u sastavu Lara Fabac, Elena Jakšić i Dora Janžetić tijesno je izgubila finale sa 45:40 i osvojila drugo mjesto. U konkurenciji seniorki ekipno, ekipa u sastavu Sara Zovko, Lara Fabac, Elena Jakšić i Dora Janžetić izgubila je borbu za ulazak u finale sa 45:44, da bi na kraju osvojila treće mjesto. Od svega treba još napomenuti i nastup nakon ozljede nedovoljno oporavljene Lare Fabac u kadetkinjama, gdje je nakon svih 5 pobjeda u grupi izgubila prvu eliminaciju, borbu za medalju, i tako završila na petom mjestu. Da Mačevalački klub "Karlovac" nema samo dobre rezultate u najmlađim dobnim skupinama, potvrđuju i rezultati Antonia Gojaka, koji je na ovom natjecanju svečano proglašen najboljim hrvatskim juniorom za cijelu prošlu godinu od strane Hrvatskog mačevalačkog saveza. Koliko su njegovi juniorski i seniorski rezultati kvalitetni najbolje govori podatak da je sa svim rezultatima tijekom ove sezone osigurao nastup na U-23 Europskom prvenstvu, koje će se krajem ovog mjeseca održati u Plovdivu u Bugarskoj. (b.o.)