Karlovčani osvojili 22 medalje

Karate klub "Karlovac 1969" pobjednik turnira "Karlovac Open"

Vrlo naporan, ali i jako uspješan vikend je iza natjecatelja Karate kluba "Karlovac 1969". U dva dana nastupili su na međunarodnom turniru u susjednoj Bosni i Hercegovini na "Trofeju Velike Kladuše" te su bili domaćini međunarodnom turniru 16. Karlovac Open. U Kladuši je na turniru nastupilo 571 natjecatelj iz tri države, a Karlovačke boje je branilo 15 boraca. Osvojili su 13 medalja, 4 zlata, 4 srebra i 5 bronci.

U Velikoj Kladuši naši su natjecatelji demonstrirali brz i agresivan karate pa su i rezultati odlični. Velikom borbenošću su zaslužili ove medalje i ja kao trener im mogu samo čestitati na ovim rezultatima i biti jako ponosan na svoje natjecatelje. Na turniru su nam često prilazili drugi treneri i hvalili naš odnos prema borbi i protivnicima. S domaćinom je ponovno ostvarena odlična suradnja, pa su i oni sljedećeg dana došli u velikom broju na naš turnir. Rezultati: Zlata: Jan Canjar, Nina Malobabić, Roko Palajsa i Petra Stojković. Srebra: Mateo Briški, Magdalena Kovačić, Gašpar Pogelšek i Lucija Šegavić. Bronce:  Patrick Blažević, Aleksandar Malobabić, Tin Moškun, Niko Pavlić i Sven Spahija.

U Karlovcu na 16. Karlovac Openu nastupilo je 336 natjecatelja iz 35 klubova iz 3 države. Karlovčani su dominirali tijekom cijeloga turnira, ukupno su osvojili 22 medalje, 8 zlata, 3 srebra i 11 bronci. Ovim vrhunskim rezultatom zauzeli su 1. mjesto u ukupnom poretku ispred Karate kluba "Velika Gorica" i "Regeneracija" iz Velike Kladuše i zasluženo podigli veliki pehar za najbolji klub na turniru. Pohvale za organizaciju i odlične nastupe domaćih natjecatelja stizale su sa svih strana. Ovo je bio možda i najbolji turnir za Karlovčane otkad organiziraju ovaj tradicionalni turnir i odlična prezentacija rada u klubu koji ove godine slavi svoj jubilej, 50. godinu neprekidnoga rada.

-Nisam sumnjao ni u jednom trenutku da ćemo napraviti odličan rezultat, pa ipak smo mi doma, a to je našim srčanim borcima bio još jedan vjetar u leđa. Čak ni naporan turnir u Bosni i Hercegovini dan prije nije nam oduzeo energiju i bilo je stvarno lijepo gledati naše borce kako daju sve od sebe ne bili pobijedili u svakoj borbi. Još jednom veliko hvala svim roditeljima i prijateljima koji su nesebično pomagali u organizaciji, bez njih sigurno ovo ne bi uspjeli odraditi na ovako visokom nivou, kazao je trener Ivan Puklavec.