Karate klub "Karlovac 1969"

Kadetkinja Bruna Briški osvojila brončanu medalju na Prvenstvu Hrvatske

Karate

Na državnom prvenstvu nastuplo pet članova karlovačkog kluba

Proteklog vikenda u zagrebačkoj dvorani Kutija šibica održano je Prvenstvo Hrvatske u karateu za kadete, juniore i mlađe seniore. Na turniru je nastupio 331 natjecatelj iz 60 klubova. Boje Karate kluba "Karlovac 1969" branilo je petero natjecatelja. Ponajbolje se snašla kadetkinja do 47 kg Bruna Briški koja je najprije svladala natjecateljicu iz Velike Gorice, zatim je s istim rezultatom 8:0 bila bolja od natjecateljice iz Pule. U polufinalu ju je zaustavila protivnica iz Karate kluba "Hrvatski dragovoljac". Pošto je protivnica ušla u finale, Bruna je imala jednu repasažnu borbu u kojoj je slavila rezultatom 4:3 i zasluženo osvojila brončanu medalju. Ostali karlovački borci nisu bili te sreće, makar je malo nedostajalo Ivanu Farkašu i Patricku Blaževiću da u kategoriji kadeta do 52 kg dođu do odličja, naime obojica su izgubili repasažne borbe za medalju. Kadetkinja do 61 kg Lola Kurtagić svladana je u prvoj borbi, a juniorka do 66 kg Lucija Šegavić pobijedila je prvu borbu rezultatom 4:0, da bi u drugoj na dosta nesretan način tijesno izgubila rezultatom 4:5. Sve u svemu medalja dolazi u Karlovac, a karlovački borci imaju još dva tjedna da se što bolje pripreme za Svjetski kup, koji će biti održan u Poreču.