Veslački klub "Korana"

Josip Jakšić drugi u disciplini skif za juniore A

Veslanje

Dobri rezultati na Otvorenom prvenstvu Zagreba

Na veslačkoj stazi Jarunskog jezera u Zagrebu održano je Otvoreno prvenstvo Zagreba 2024. u organizaciji Veslačkog saveza Zagreb na kojem su nastupili članovi Veslačkog kluba "Korana". Šime Ravnjak veslao je u kombinaciji s Jerkom Petkovićem iz pulske "Istre" u dvojcu na pariće za juniore B te su osvojili prvo mjesto u finala A, bilo je 7 posada. Josip Jakšić je u disciplini skif za juniore A izborio drugo mjesto u finalu A, bilo je sedam posada. U dvojcu na pariće za juniore A veslali su Matija Car i Jan Latković i izborili 7. mjesto u finalu A, bilo je 7 posada. Luka Hajdin bio je drugi u finalu B u utrci skifu za seniore u kojoj je pobijedio Damir Martin, a u istoj disciplini Mauro Bauer je utrku završio sedmim mjestom u eliminacijama. Ema Hodak osvojila je u skifu za juniorke B prvo mjesto u skupini, bile su 4 posade, a Leon Opačić je u skifu za juniore B u skupini zauzeo drugo mjesto, bilo je 5 posada.