Mačevalački klub "Karlovac"

Jakov Božić prvak Hrvatske u disciplini mač, Mislav Ostarčević viceprvak

Mačevanje

Prvenstvo Hrvatske u mačevanju u disciplini mač održano u Poreču

Proteklog vikenda u Poreču je održano Prvenstvo Hrvatske u mačevanju za disciplinu mač, na kojem su nastupili i članovi Mačevalačkog kluba "Karlovac". Najuspješniji nastup imao je Jakov Božić, koji je postao prvak Hrvatske u kategoriji dječaka do 15 godina starosti u konkurenciji od 24 borca. Jakov je do naslova prvaka došao s malo lošijim početkom, ostvarivši u grupnom dijelu natjecanja 2 pobjede i 3 poraza. No, nakon toga Jakov radi niz od 5 eliminacijskih pobjeda, u kojima za naslov prvaka Hrvatske pobjeđuje borce iz Poreča, Zagreba, Osijeka i Splita. Nakon Jakova najuspješniji karlovački borac bio je Mislav Ostarčević, koji s 5 pobjeda i 2 poraza na kraju osvojio drugo mjesto u kategoriji dječaka do 11 godina. U istoj kategoriji dobar nastup imao je i Lovro Oniško osvojivši treće mjesto. Mislav Ostarčević imao je i vrlo dobar nastup u kategoriji do 13 godina, gdje je zauzeo šesto mjesto u konkurenciji 17 boraca. Mislav tu borbu za polufinale gubi rezultatom 15:11. U konkurenciji juniorki odličan nastup imala je Iva Kirinčić, koja je nažalost izgubila borbu za ulazak u polufinale, od kasnije osvajačice turnira iz Splita, rezultatom 15:14. Tako je na kraju zauzela osmo mjesto u konkurenciji 16 natjecateljica. Kod juniora najuspješniji Karlovčanin bio je Luka Bublić, koji je na kraju izborio 11. mjesto u konkurenciji 24 borca. U kategoriji djevojčica do 15 godina, Iva Kirinčić je osvojila 11. mjesto u konkurenciji od 27 natjecateljica. U kategoriji seniora najbolji nastup imao je Leo Smrekar, koji na kraju osvojio sedmo mjesto u konkurenciji od 21 borca, izgubivši tek borbu za ulazak u polufinale natjecanja od kasnijeg osvajača turnira i seniorskog prvaka Hrvatske. U kategoriji seniorki Franka Dakić nije uspjela proći grupni dio natjecanja, kao ni Andrija Kirinčić u kategoriji juniora. Treba istaknuti i dobar nastup karlovačkih seniora u ekipnoj konkurenciji. Iako oslabljena, zbog ne nastupanja najboljeg karlovačkog borca Antonia Gojaka, karlovačka ekipa u sastavu Leo Li, Leo Smrekar, Luka Bublić i Jakov Božić prvo je pobijedila ekipu zagrebačke "Lokomotive" za ulazak u polufinale prvenstva, da bi nakon toga nažalost izgubila borbu za ulazak u finale od ekipe zagrebačke "Mladosti". Za treće mjesto u vrlo napetom i neizvjesnom susretu, ekipa "Karlovca" nažalost izgubila je borbu od ekipe Splita, tek nakon produžetaka i zlatnog boda, rezultatom 42:41. Proteklog tjedna Hrvatski mačevalački savez proglasio je i pobjednike Kupa Hrvatske za 2023. godinu. Od članova karlovačkog kluba, Kup Hrvatske osvojili su Jakov Božić u kategoriji mlađih kadeta U-15 u disciplini floret i Iva Kirinčić u kategoriji floreta za djevojčice do 13 godina. Drugo mjesto u kupu osvojio je Leonard Baršić-Ilić u disciplini mač do 11 godina, a u istoj kategoriji Mislav Ostarčević osvojio je treće mjesto. Treće mjesto osvojili su i Luka Bublić u kategoriji kadeta (U-17) u disciplini floret i Iva Kirinčić u kategoriji do 13 godina u disciplini mač.