Inline hokej klub "Karlovac"

Iznenađenje u DPS-u, Karlovčani pobijedili Dolenjske Toplice u borbi za doigravanje

Vrijedna pobjeda

"Karlovac" - "Dolenjske Toplice" 3:2

Seniori Inline hokej kluba Karlovac odigrali su u petak, u centru Lukovica u Sloveniji utakmicu drugog kola B skupine Državnog prvenstva Slovenije. U odličnoj i tvrdoj utakmici Karlovčani su slavili protiv favoriziranih Dolenjskih Toplica rezultatom 3:2. Iako su nastupili oslabljeni ne igranjem Pavlakovića, Kraščića, Primužaka i Šegavića, s povratnikom u momčad Kneževićem i debitantom, mladim, i talentiranim Špigelskim, discipliniranom igrom bez grešaka iznenadili su prve favorite B skupine. I jedna i druga ekipa su ušle u utakmicu s dosta opreza. Nakon nekoliko prilika s obje strane Karlovčani su poveli u 15. minuti  golom Kneževića koji se nakon udarca Banaya najbolje snašao pred golom Dolenjaca te iz blizine pogodio za 1:0. Do poluvrijemena se rezultat nije mijenjao uz kvalitetnu igru i jedne i druge momčadi. Početkom drugog dijela utakmice, u 29. minuti, Dolenjci izjednačavaju rezultat. Nakon nekoliko isključenja  i bolje igre Karlovčane u vodstvo dovodi Markezić u 39. minuti na asistenciju Milakare. Dolenjci bacaju sve karte u napad i nakon jedne greške u napadu, Karlovčani odlaze na 2 razlike. Ratkaj je povukao kontru i asistirao Markeziću za 3:1 i naznaku novih bodova. Do kraja utakmice Karlovčani su se odlično branili i prijetili iz kontri, dok su Dolenjci bezuspješno pokušavali zabiti gol odličnom Kurtagiću na vratima Karlovca. To im je i uspjelo 16 sekundi prije kraja utakmice ali za preokret više nije bilo vremena. Za Karlovac su igrali: Kurtagić, Markezić , Banay, Kirš, Martinović, Milakara, Knežević, Ratkaj i Špigelski

U nedjelju je odigrano Prvenstvo Hrvatske u inline hokeju. Karlovčani su s dvije nove pobjede zadržali stopostotni učinak i prvo mjesto na tablici tri kola prije kraja. U prvoj utakmici, teže od očekivanog pobijeđene su Dolenjske Toplice 3:2 a u drugoj Dinamo Zagreb rezultatom 10:1.

U subotu su u centru Lukovica nastupile i mlađe kategorije kluba. Članovi Inline hokej kluba Karlovac nastupili su u svim kategorija od U9 do U16 te ostvarili sljedeće rezultate, U11: Karlovac – Samobor  5:1, Karlovac – Dinamiti Horjul 1:0 i Karlovac – Piščanci 0:4, U13: Karlovac – Dinamiti Horjul 1:0, Karlovac – Dolenjske Toplice 1:2 i Karlovac – Prevoje 1:0, U16 Karlovac – Dinamiti 2:4 i Karlovac – Prevoje 6:0.