Iz izvješća PU karlovačke
Iz kuće ukraden novac, djevojci u Zvijezdi otuđen mobitel, a pijanom vozaču u Ogulinu izmjereno čak 2,21 promila
VIŠE IZ RUBRIKE
Policijska uprava karlovačka izvijestila je o događajima registriranima na svom području u protekla 24 sata, naglasivši slučajeve imovinskog kriminaliteta te rezultate usmjerene akcije u prometu.
Policija navodi kako je zaprimila dojavu o krađi iz obiteljske kuće na karlovačkom području:
-Jučer je u Policijskoj postaji Karlovac s ispostavom Vojnić zaprimljena prijava 78-godišnjaka da mu je tijekom dana iz kuće na području mjesnog odbora Kablar otuđen novac.
Provođenje kriminalističkog istraživanja s ciljem pronalaska nepoznatog počinitelja i otuđenog novca je u tijeku.
Ista policijska postaja zabilježila je i prijavu krađe osobne imovine mlađe ženske osobe:
-Jučer je u Policijskoj postaji Karlovac s ispostavom Vojnić zaprimljena prijava 29-godišnjakinje da joj je jučer tijekom večeri dok se nalazila u gradskoj četvrti Zvijezda u Karlovcu nepoznati počinitelj iz torbice otuđio mobitel. Materijalna šteta je više stotina eura.
Tijekom protekle noći policijski službenici proveli su pojačane aktivnosti u prometu usmjerene na spriječavanje vožnje pod utjecajem opijata:
-Noću s 29. na 30. kolovoza, na području PU karlovačke, provedena je preventivno-represivna akcija 'Nadzor vozača pod utjecajem alkohola i/ili droga'. U akciji su kontrolirana 194 vozača, njih 149 je alkotestirano, a 11 vozača je isključeno iz prometa zbog vožnje pod utjecajem alkohola.
Apsolutni rekord policijske akcije zabilježen je na ogulinskom području:
-Najveća koncentración alkohola utvrđena je na području Ogulina kod 36-godišnjaka, u iznosu od 2,21 promila.



