Nogometni klub "Karlovac 1919" proslavio titulu prvaka

Igor Pamić: Uvjeravam vas da ćemo dati sve od sebe da dođemo do višeg ranga

Prvaci

"Karlovac 1919" - "Ravnice" 2:0

Nogometaši "Karlovca 1919" pobijedili su danas na Stadionu "Branko Čavlović Čavlek" u posljednjem 34. kolu Treće nogometne lige Centar momčad "Ravnica" iz Zagreba s 2:0. Nakon prvog poluvremena bilo je 0:0. Karlovčani su nastupili oslabljeni, jer zbog žutih kartona nije bilo Ribara, Medynskog i Matyazha. Pogotke za karlovačku momčad postigli su Toni Kurečki u 71. minuti i Gabrijel Stepinac u 88. minuti. Karlovčani su bili dominanti tijekom cijele utakmice, a imali su niz lijepih prilika. Gosti su zaprijetili tek nekoliko puta. Na kraju zaslužena pobjeda domaćina, nakon koje je proslavljen naslov. Tajnik Središta Zagreb Damir Stipković i koordinator natjecanja HNS-a Neven Šprajcer uručili su igračima i stručnom stožeru medalje i pehar za prvo mjesto.

-Ovo je nevjerojatno, koliko čovjek može biti tužan kada osvoji naslov prvaka i dobije pehar i onda tek postane tužan kada zna što ga čeka, da sve stane u dvije utakmice. Međutim, nismo kukali cijelu godinu, nećemo niti sada, moramo se jako dobro pripremiti. Ja ću samo jednu stvar reći, tko god da je prvak u bilo kojoj ligi, ne može biti bezazlen. Ja vjerujem u sebe i svoje igrače, u svoj klub, to uopće nije sporno. Međutim, tako bi bilo divno da smo danas mogli proslaviti ovih dvadeset bodova prednosti. Ali što je tu je, podijeljene su emocije, tek sada ne možeš slaviti, jer slijedi ono najteže. Tako mi je nekako krivo, da smo tako dobro odigrali sezonu, a sve stane u dvije utakmice i bit će zahtjevnih petnaest dana za nas. Dat ćemo radi ovoga, radi nas, radi kluba, radi navijača, radi svih vas koji volite klub, dat ćemo sve od sebe, uvjeravam vas, da dođemo do višeg ranga, rekao je trener Igor Pamić nakon utakmice.

"Karlovac 1919" nastupio je u sljedećem sastavu: Šteko, Paracki (od 90. Goršić), Budimir, Kristaj, Srbljinović, Pausić, Pribanić (od 83. Knezović), Gabrijel Stepinac, Pamić (od 90. Markuš), Kurečki (od 77. Miščin) i Bunoza (od 90. Rafael Stepinac). Karlovačka momčad završila je prvenstvo na prvom je mjestu s 87 bodova. Ždrijeb za kvalifikacije je u ponedjeljak, a utakmice će se igrati 11. i 17. lipnja.