Balkansko prvenstvo u karateu za djecu u Crnoj Gori

Hrvatska ukupno treća, Karlovčanin Ivan Farkaš viceprvak Balkana

Karate

Karlovčani osvojili i dva sedma mjesta

Na Balkanskom prvenstvu u Baru u Crnoj Gori sudjelovalo je 177 mladih hrvatskih karatista koji su osvojili 28 medalja i svrstali Hrvatsku na treće mjesto po broju osvojenih medalja. Osvojeno je 8 zlatnih te po 10 srebrnih i brončanih medalja. Najuspješnija je bila Turska s osvojenih 45 medalja (14 Z, 14 S i 17 B), dok se na drugom mjestu nalazi domaćin Crna Gora s 35 medalja (13 Z, 6 S, 16 B). Balkansko prvenstvo okupilo je više od 1.400 natjecatelja iz 11 balkanskih zemalja. Član Karate kluba "Karlovac 1969" Ivan Farkaš osvojio je srebro u kategoriji do 47 kilograma do 12 godina. Ivan je pobijedio u 5 borbi, te ga je u finalu tijesno svladao crnogorski natjecatelj. Najmlađi karlovački natjecatelji Mislav Puklavec dječaci do 10 god do 30 kg i Mark Buturajac dječaci do 10 god do 35 kg osvojili su sedmo mjesto u svojim kategorijama. Za "Karlovac 1969" još su nastupili: Andrej Ožura, Tin Dudić, Gabriela Lenard, Petar Grubešić, Tomislav Čordašev, Bruna Briški i Lola Kurtagić.