Dva različita poluvremena - prvo blijedo, uz dosta problema u obrani, drugo gotovo savršeno

Hrvatska reprezentacija pobjedom protiv Crne Gore otvorila Europsko prvenstvo

Hrvatska rukometna reprezentacija pobjedom nad Crnom Gorom 27:21 (12:13) otvorila je Europsko prvenstvo. Izabranici Line Červara odigrali su dva različita poluvremena. Prvo blijedo, uz dosta problema u obrani, drugo gotovo savršeno.

Čak 12 hrvatskih igrača upisalo se u strijelce, što je fantastično saznanje za Linu Červara. Hrvatsku je do pobjede realizacijom, ali i sjajnim diktiranjem igre vukao Luka Cindrić. Postigao je ukupno šest pogodaka iz deset udaraca. Izvanredni su bili Zlatko HorvatiMarino Marić sa po četiri pogotka iz isto toliko pokušaja. Kod Crnogoraca najefikasniji je Nemanja Grbović sa šest pogodaka.

-Početnička nervoza je iza nas, mislim da je bila teška utakmica, ali i da smo držali fokus i na kraju zasluženo pobijedili. Preponosan sam na navijače i nadam se i ubuduće da će odaziv biti ovakav, rekao je Luka Cindrić.

-Drugo poluvrijeme smo odradili kako spada, u prvom nas je možda poremetilo malo i što je Mandić dobio dva isključenja. Promašili smo neke zicere gdje smo možda trebali otići na četiri razlike i to je ono što će kazniti svaka ekipa. Dule je stvarno napravio dobar posao, mislim i svi ostali, ali njega treba istaknuti jer je dosta utjecao na protok njihove lopte, dodao je Zlatko Horvat.

Hrvatska u subotu u 16:00 sati igra protiv Bjelorusije koja je u prvom susretu pobijedila Srbiju 35:30. (ar)