Karlovčani uspješni na Otvorenom veslačkom prvenstvu Zagreba na veslačkim ergometrima

Ema Hodak osvojila brončanu medalju u Zagrebu na natjecanju na ergometrima

Članovi Veslačkog kluba "Korana" sudjelovali su u subotu u Zagrebu na Otvorenom veslačkom prvenstvu Zagreba na ergometrima. Organizatori su bili Hrvatski veslački savez i Veslački savez Zagreba. Natjecanje je održano u Domu odbojke u Sportsko rekreacijskom centru Mladost. Ovim natjecanjem, kojim se otvara veslačka sezona, daje se uvid  trenerima u stanje i mogućnosti veslača koje su stekli ta vrijeme zimskih priprema. Natjecateljske dionice bile su 6.000 metara za seniore i juniore, te 4.000 metara za kadete. Karlovački veslači i veslačice postigli su zapažene rezultate. Mario Konjevoda osvojio je šesto mjesto kod juniora A u konkurenciji 60 natjecatelja. Kod juniora B Luka Hajdin bio je peti, Igor Šušnjar trinaesti, a Mauro Bauer izborio je 31. mjesto. Kod kadeta na dionici od 4.000 metara Tin Jarnjević osvojio je sedmo mjesto, a Noa Ružić zaostao je za 3 desetinke sekunde iza svog klupskog kolege te izborio osmo mjesto. Najuspješnija je bila kadetkinja Ema Hodak, koja je u velikoj borbi s dvije godine starijim veslačicama osvojila brončanu medalju. Treneri Veslačkog kluba "Korana" Zlatko Katušin i Dario Šabić bili su vrlo zadovoljni postignutim rezultatima, jer su svi veslači postigli bolja vremena od prošle sezone, te najavili još bolje rezultate na regatama koje dolaze. Karlovački veslači i veslačice nastupit će 16. veljače u Rijeci na Otvorenom prvenstvu Hrvatske na veslačkim ergometrima. (b.o.)