U Zagrebu održano državno prvenstvo u veslanju za sve kategorije

Ema Hodak državna prvakinja u veslanju, Igor Šušnjar osvojio brončanu medalju

Nakon sušne godine u regatnim natjecanjima veslača, od četvrtka do nedjelje održano je na regatnoj stazi Jarun u Zagrebu državno veslačko prvenstvo za kadete, juniore, seniore i veterane. Uz mjere za održavanje sportskog natjecanja državno prvenstvo organizirao je Hrvatski veslački savez u suradnji s Veslačkim savezom Zagreba. Prvenstvo je započelo u četvrtak eliminacijama za kadete i kvalifikacijama za finala prvog dana juniora, a završilo u nedjelju finalima A i B seniora i finalom veterana. Na prvenstvu je nastupilo deset veslača i veslačica Veslačkog kluba "Korana" pod vodstvom trenera Zlatka Katušina i Daria Šabića. Najbolji rezultat postigla je u A finalu kadetkinja B Ema Hodak i ponovila prošlogodišnji rezultat osvojivši zlatnu medalju i naslov prvakinje Hrvatske među 16 natjecateljki. U finalu A u kategoriji kadetkinja A iznenadila je i druga karlovačka veslačica Dora Kranjčec, koja je izborila peto mjesto. U muškoj konkurenciji najzapaženiji bio je Igor Šušnjar koji je u finalu A u kategoriji lakih juniora osvojio brončanu medalju u konkurenciji 17 natjecatelja. Šušnjar je među juniorima B bio drugi u B finalu, a osvojio je i prvo mjesto među lakim seniorima u B finalu. Imao je najnaporniji raspored te je u četiri dana odvozio šest utrka. Također u konkurenciji lakih juniora natjecao se i Mauro Bauer osvojivši četvrto mjesto u B finalu. Mario Konjevoda sudjelovao je u dva A finala te je među juniorima A osvojio šesto mjesto, a među seniorima peto mjesto, pobjednik utrke bio je Damir Martin inače proslavljeni hrvatski olimpijac i ponajbolji veslač. Izborivši A finale Gabriel Licitar bio je šesti među kadetima A uz sudjelovanje 24 natjecatelja. Među dvojcima na pariće posade Roman Romčević i Luka Ranitović te Jan Latković i Josip Jakšić osvojile su četvrto odnosno peto mjesto u B finalu u kategoriji kadeta A među 20 posada. Za spomenuti je i rezultate Veslačkog kluba "Sabljaci", gdje je Izabela Poljančič među kadetkinjama B bila peta u A finalu A, a Lana Vujasin četvrta u B finalu B među kadekinjama. Za vrijeme prvenstva, u subotu 12. rujna, održana je i izborna sjednica Vijeća klubova za novo mandatno razdoblje od 2020. do 2024 godina. Izabran je i novi stari predsjednik Hrvatskog veslačkog saveza Branimir Bašić.