Veslački klub "Korana"

Dvanaest veslača u 11 disciplina osvojilo tri medalje, srebro i dvije bronce

Veslanje

Ema Hodak osvojila brončanu medalju u jakoj konkurenciji

Članovi Veslačkog kluba "Korana" nastupili su u Zagrebu na međunarodnoj veslačkoj regati "Croatia Open". Juniorski dvojac na pariće, Madunić i Ravnjak osvojio je srebrnu medalju, a Ema Hodak i kadetski dvojac na pariće Črne i Findrik izborili su brončane medalje.

-Bila je to vrlo zahtjevna i teška regata s pregršt kvalitetnih veslačica i veslača i zasigurno s razlogom "Croatia Open" nosi naziv najveće međunarodne regate u ovom dijelu Europe. S obzirom na to zadovoljan sam s nastupom naših veslača. Evo, na primjer, Ema Hodak je osvojila brončanu medalju za treće mjesto. Bila je najbolja plasirana od Hrvatica, a pobijedila je predstavnica Slovenije, drugoplasirana je bila Austrijanka. Josip Jakšić i Luka Hajdin nastupili su u dvije discipline u kojima je bila izuzetno jaka konkurencija. Luka je nastupio u konkurenciji seniora od kojih su neki bili i do deset godina stariji  i, dakako, iskusniji veslači. Medalju je zaslužio Ravnjak u dvojcu na pariće s Madunićem nastupivši u konkurenciji čak 41 posade. Jakšić je bio odličan šesti u A finalu u konkurenciji 58 posada, rekao je trener Zlatko Katušin.

Prvog dana regate, u subotu, Maks Findrik je u skifu za kadete zauzeo izborio četvrto mjesto u skupini, kao i Jan Črne. U skifu za seniore Luka Hajdin osvojio je 2drugo mjesto FB, 23 posade. U skifu za lake seniore Mauro Bauer je bio peti FB, 18 posada. U disciplini skif za juniore A Josip Jakšić je bio šesti FA, 58 posada, a Jan Latković osvojio je četvrto mjesto u kvalifikacijama. U kombiniranom dvojcu na pariće za juniore B Gabrijel Madunić iz "Zagreba" i Šime Ravnjak iz "Korane" izborili su drugo mjesto FA, 41 posada. Drugog dana regate, u nedjelju, Jan Črne i Maks Findrik su u dvojcu na pariće za kadete izborili 3. mjesto u skupini. U skifu za seniore A Luka Hajdin je bio pobjednik FC, 35 posada. U disciplini dvojac na pariće za juniore A Šime Ravnjak i Josip Jakšić izborili su četvrto mjesto FB, 27 posada. U skifu za juniore B Leon Opačić je bio četvrti FB, 45 posada.  U disciplini skif za juniorke B Ema Hodak osvojila je treće mjesto FA, 44 posade. I na kraju u dvojcu na pariće za lake seniore Matija Car i Mauro Bauer izborili su šesto mjesto FA, 7 posada.