Klub umirovljenika Karlovac
Dvadeset godina omiljenog kluba karlovačkih umirovljenika
VIŠE IZ RUBRIKE
Klub umirovljenika Karlovac dobio je 9. lipnja 2006. godine svoje prostorije na Mažuranićevoj obali 2
Civilna udruga Klub umirovljenika Karlovac osnovana je 11. siječnja 2006. godine kada je u Klubu mladih u Banjavčićevoj ulici održana osnivačka skupština. Udruga je 9. lipnja 2006. godine dobila svoje prostorije na Mažuranićevoj obali 2, gdje djeluje već punih dvadeset godina. Uređenje prostora stajalo je tada sto tisuća kuna, a sredstva su osigurali Grad Karlovac i Karlovačka županija. Prostorije Kluba umirovljenika Karlovac svečano je otvorio tadašnji karlovački gradonačelnik Miro Škrgatić. Osnivač i prvi predsjednik Darko Križanić pojasnio je kako je došlo do osnivanja Kluba umirovljenika Karlovac.
-Hrvatska udruga umirovljenika HSU Karlovac na izborima 2005. godine dobila je na izborima za karlovačko Gradsko vijeće dva vijećnika, bili su to Franjo Capan i Ivan Tudić. Do tada je na vlasti bio SDP. U pregovorima s HDZ-om i SDP-om zahtjevi HSU-a bili su prostor za karlovačke umirovljenike i besplatan gradski prijevoz za umirovljenike. Pregovarači su bili Franjo Capan i Ivan Tudić, a uvjete koje je postavio HSU prihvatio je HDZ i preuzeo vlast u Karlovcu. Gradonačelnik je bio Miro Škrgatić. Franjo Capan bio je predsjednik Odbora za financije, a ja sam izabran u Poglavarstvo Grada Karlovca, kazao je Darko Križanić.
Tada je počela realizacija projekta kom bi se osigurao prostor za druženje karlovačkih umirovljenika. Prvi korak bio je osnivanje Kluba umirovljenika Karlovac, osnivač i prvi predsjednik bio je Darko Križanić, koji je izradio i statut udruge. Nakon osnivanja udruge krenula je realizacija osiguranja prostora za Klub umirovljenika Karlovac.
-Sve troškove za uređenje prostora plaćao je Grad Karlovac, a opremu je ugradila Karlovačka županija po projektu arhitekta Lasića. Odmah po otvorenju prostora počele su razne aktivnosti Kluba umirovljenika Karlovac. Ove godine je i dvadeset godina uspješnog projekta fizioterapeutskih vježbi za starije osobe, koje sve vrijeme vodi Marina Capan, to su popularne Superbake. Prvi dan je na vježbama bilo šest članova, tri žene i tri muškarca, a kasnije je zbog zainteresiranosti članova vježbanje održavano u dvije smjene zbog prostora. Treba spomenuti i i izgradnju boćališta na Foginovom kupalištu, koji sam ja kao član Poglavarstva Grada Karlovca uspio realizirati. Boćalište je otvorio tadašnji gradonačelnik Damir Jelić uz prisustvo članova Kluba umirovljenika Karlovac. U studenom 2019. godine napustio sam mjesto predsjednika udruge zbog godina, rekao je Darko Križanić.
Klub umirovljenika Karlovac na Mažuranićevoj obali 2 već je dvadeset godina omiljeno mjesto druženja karlovačkih umirovljenika.



