Pojedinačno državno prvenstvo u atletici za juniorke i juniore

Drugog dana državnog prvenstva Matko Belčić osvojio zlatnu medalju na 3.000 metara sa zaprekama

Atletika

Hela Rakamarić izborila je brončanu medalju na 5.000 metara s osobnim rekordom

Članovi Atletskog kluba "Karlovac" sudjelovali su ovaj vikend u Čakovcu na Pojedinačnom državnom prvenstvu u atletici za juniorke i juniore. Na natjecanju su nastupili Matko Belčić, David Lendler, Hela Rakamarić, Ana Mikšić, Nera Malović i Ida Nikolić. To su atletičarke i atletičari koji su ispunili norme za nastup na prvenstvu. Danas drugog dana natjecanja najuspješniji je bio Matko Belčić, koji je osvojio naslov državnog prvaka na 3.000 metara sa zaprekama s rezultatom 9:38,63. Hela Rakamarić izborila je brončanu medalju na 5.000 metara s osobnim rekordom 18:12,54. Tako je ona na ovom prvenstvu osvojila dvije medalje, srebrnu na 3.000 metara i brončanu na 5.000 metara. Na 400 metara s preponama Ana Mikšić bila je deseta s 1:08,74. Na 800 metara Ida Nikolić bila je trinaesta s 2:26,61. Nera Malović osvojila je trinaesto mjesto na 200 metara s 25,27. David Lendler bio je dvanaesti na 200 metara s osobnim rekordom 23,64.