Povrženić je osigurao nastup na Europskom prvenstvu u karateu u Poreču od 19. do 23. svibnja

Dino Povrženić seniorski državni prvak u karateu

Ovaj vikend u Zagrebu u Sportskoj dvorani Martinovka održava se seniorsko državno karate prvenstvo. U subotu su nastupili predstavnici Karate kluba "Karlovac 1969" Petra Stojković i Dino Povrženić. Petra Stojković u kategoriji seniorki do 55 kg izgubila je prvu borbu 1:3 te dalje nije bilo prilike za repesaž. Dino Povrženić bio je slobodan u prvom kolu, u drugom kolu izborio je pobjedu protiv Preleca iz Zagreba uvjerljivo 5:0 te je pobijedio u finalu glavnog konkurenta Lackovića 3:0 i  osvojio naslov prvaka Hrvatske u kategoriji do 60 kg. Ovim rezultatom Povrženić je potvrdio odlazak na Europsko seniorsko prvenstvo što je sjajan rezultat. Europsko prvenstvo u karateu bit će održano u Poreču od 19. do 23. svibnja. Unazad dva mjeseca reprezentacija Hrvatske nastupila je na dva natjecanja i odrađene su jedne pripreme gdje su održane bodovne borbe, a Dino Povrženić bio je uspješan. Osvojio je prvo mjesto na međunarodnom turniru "Tuzla Open", imao je dvije borbe te je bio treći na međunarodnom turniru "Zlatni pojas Čačka", gdje je imao tri borbe. Sudjelovao je i na bodovnim borbama između reprezentacija Hrvatske i Srbije, u šest borbi imao je pet pobjeda.

-Trenirali smo vrlo jako i kvalitetno, Dino je u jako dobroj formi, hrabar je i odlučan. Ostaje nam još mjesec dana intenzivnih priprema i sparinga do Europskog prvenstva i vjerujem da  može i do  najsjajnije medalje, kazao je trener Dario Keča.