Članovi Sportskog društva slijepih "4 rijeke" nastupili u Zaprešiću na državnom prvenstvu u kuglanju za slijepe osobe

Denis Velimirović po drugi put prvak države u kuglanju

Proteklog vikenda na kuglani Zaprešić održano je 28. Pojedinačno prvenstvo Hrvatske u kuglanju za slijepe i slabovidne osobe, na kojemu su pravo nastupa imali kuglači i kuglačice koji su se plasirali među osam najboljih tijekom kuglačke sezone. Prvenstvu su prisustvovali i četvorica kuglača iz Sportskog društva slijepih "4 rijeke" Denis Velimirović B1 bez ostatka vida, Slavko Kralj B2 s ostatkom vida, Nedeljko Popović B2 s ostatkom vida i Slobodan Poznan B3 s ostatkom vida. Tijekom dva dana kuglači i kuglačice bacili su ukupno 2x120 hitaca u pune čunjeve te su se na kraju rezultati zbrajali. Prvenstvo je otvorio predsjednik Hrvatskog i Europskog paraolimpijskog odbora Ratko Kovačić. Nakon dva izuzetno uzbudljiva dana predstavnici Sportskog društva slijepih "4 rijeke" osvojili su sljedeće plasmane, u B2 kategoriji Kralj i Popović osvojili su četvrto odnosno sedmo mjesto, Poznan je u B3 kategoriji završio na petom mjestu, a Velimirović je s dva odlična rezultata izborio prvo mjesto te po drugi put u tri godine postao prvak Hrvatske. Nastavak je to odličnih rezultata Denisa Velimirović i Slavka Kralja, koji četvrtu godinu za redom u Karlovac donose medalje s državnog prvenstava u kuglanju.