Odlični rezultati karlovačkih veslačica i veslača na državnom veslačkom prvenstvu za juniore i kadete

Članovi Veslačkog kluba "Korana" Ema Hodak i Luka Hajdin prvaci države

Članovi Veslačkog kluba "Korana" sudjelovali su proteklog vikenda u Zagrebu na regatnoj stazi Jarun na državnom veslačkom prvenstvu za juniore i kadete.

Sudjelovalo je više od 300 posada, a među njima i sedam karlovačkih. Veslači "Korane" ostvarili su odlične rezultate. Ema Hodak i Luka Hajdin postali su prvaci Hrvatske. Ema Hodak je u kategoriji kadetkinja B u A finalu premoćno osvojila zlatnu medalju i to sa 10 sekundi prednosti ispred veslačice Veslačkog kluba "Sabljaci" Izabele Poljanćić. Luka Hajdin je u vrlo zanimljivoj finalnoj utrci kadeta A u zanimljivoj utrci osvojio prvo mjesto. Hajdin je konačno uspio pobijediti svog glavnog konkurenta iz Veslačkog kluba "Glagoljaš" iz Omišlja Leona Kresu. U ovoj konkurenciji kadeta sudjelovala je 21 posada, a drugi Karlovčanin Gabriel Licitar osvojio je šesto mjesto u repasažu. Brončanom medaljom okitio se laki junior A Patrik Vrabac, koji je bio treći u konkurenciji trinaest veslača. U još jednom A finalu sudjelovala je i posada GIG-a četverca s kormilarom u sastavu Luka Ranitović, Roman Romčević, Jan Latković, Josip Jakšić i kormilar Joško Železnjak. Iako su bili u prednosti prvih 250 metara i očekivao se dobar plasman, dogodio im se problem s veslom i na kraju su bili šesti. U samcu za juniore A Mario Konjevoda u utrci B finala osvojio je prvo mjesto, a u dvojcu na pariće za kadete A Mauro Bauer i Igor Šušnjar u finalu B bili su drugi. U subotu, 13. srpnja s početkom u 16 sati Veslački klub "Korana" organizira 66. Karlovačku regatu, koja će biti održana u sklopu obilježavanja 440. rođendana grada Karlovca. (b.o.)