Mihael Močilac osvojio zlatnu medalju

Članovi Taekwondo kluba "Prana" uspješni na 3. Otvorenom para taekwondo prvenstvu Hrvatske

Članovi Taekwondo kluba "Prana" sudjelovali su u subotu u Sportskoj dvorani Combat centar Zagreb na 3. Otvorenom para taekwondo prvenstvo Hrvatske. Bilo je to kriterijsko natjecanje Hrvatskog para taekwondo saveza te kategorizacijsko natjecanje za ostvarenje bodovne norme za nastup na Europskom prvenstvu 2021. Zbog cjelokupne situacije sa koronavirusom natjecateljima je bio omogućen i online sustav natjecanja. Na međunarodnom natjecanju nastupilo je 66 natjecatelja iz 23 kluba iz 9 zemalja. Članovi "Prane" ostvarili su zapažene rezultate. Zlatno odličje u kategoriji P31M osvojio je Mihael Močilac pobijedivši predstavnike Ruske para taekwodno reprezentacije bodovima 11,26 za izvedbu formi Taegeuk 5 i Koryeo te time potvrdio izvrsnu formu za nadolazeće Europsko natjecanje. Također nastupio je i Marko Skender u kategoriji P20M 15-30 koji je za svoju izvedbu forme dobio ocjenu 4,90 te time izborio sedmo mjesto. Uz muške članove tima nastupile su i članice kluba sportašice. Izvedbom svoje forme u kategoriji P20F 15-30 Veronika Biber, ocjena 5,13, je u jakoj konkurenciji izborila treće mjesto. U istoj kategoriji nastupile su i Martina Cindrić osvojivši ocjenu 5,03 i sedmo mjesto, Željka Tomaš s ocjenom 4,97 bila je osma i Josipa Popovački deveta s ocjenom 4,73.