Članovi Taekwondo klub "Prana" nastupili na državnom prvenstvu za kadete i juniore u Zaprešiću

Članovi Taekwondo klub "Prana" kadet Oscar Kovačić i junior Lucio Matuzić državni prvaci

Taekwondo klub "Prana" nastupio je proteklog vikenda u Zaprešiću na državnom prvenstvu za kadete i juniore. U subotu je organizirano državno kadetsko prvenstvo, dok je u nedjelju na istoj lokaciji organizirano juniorsko prvenstvo Hrvatske. Kroz dva dana borbe su odradili 353 natjecatelja iz 43 kluba, 196 kadeta i kadetkinja, te 157 juniora i juniorki. Taekwondo klub "Prana" nastupio je s deset natjecatelja. Prvoga dana u uzrastu kadeta Oscar Kovačić je u kategoriji do 65 kg s dvije dominantne pobjede osvojio naslov kadetskoga prvaka Hrvatske, te ujedno plasirao u reprezentaciju i osigurao nastup na predstojećem kadetskom prvenstvu Europe. U uzrastu kadetkinja Lara Tuškan, kojoj je ovo ulazna kadetska godina, u kategoriji do 37 kg poražena je u borbi za odličje, a Ema Brnardić u kategoriji do 44 kg također je izgubila u borbi za medalju. Drugog dana na tatami su izašli juniori i juniorke kluba. U muškoj konkurenciji Lucio Matuzić je na svom prvom juniorskom turniru, također sa dvije pobjede, osvojio zlatno odličje, te se okitio naslovom državnog prvaka Hrvatske do 48 kg. Ovim rezultatom otvorio je vrata juniorske reprezentaciji Hrvatske i mogućem nastupu na europskom juniorskom prvenstvu ove godine. Junior Ivan Klarić izborio je brončanu medalju do 51 kg. Leona Grubiša osvojila je broncu kod juniorki do 46 kg. U borbama za medalju poraženi su junior Ivan Latković do 73 kg, junior Martin Štefanac do 68 kg, juniorka Gabrijela Fehervari do 49 kg. U najbrojnijoj ženskoj juniorsko kategoriji do 55 kg, već u prvom kolu zaustavljena je Aleksandra Macut. S obzirom da je zadnjih godinu dana zbog cjelokupne situacije proces treninga bio iznimno otežan, te je priprema natjecatelja bila veliki izazov, iz uprave kluba su iznimno zadovoljni postignutim rezultatima. Mihael Močilac je na 4. Para prvenstvu Hrvatske koje je održano u Zagrebu, osvojio zlatno odličje. Ovo je ujedno bilo i kriterijsko natjecanje Hrvatskog para taekwondo saveza te kategorizacijsko natjecanje Hrvatskog para olimpijskog odbora za ostvarenje bodovne norme za nastup na Svjetskom prvenstvu u Kini. Mihael je s obzirom na specifičnost svoje kategorije bio jedini natjecatelj u kategoriji P 30-M do 15 godina. Manjak konkurencije definitivno ne umanjuje njegov uspjeh, s obzirom na trud i kvalitetu same izvedbe.