Veslački klub "Korana"

Članovi "Korane" nastupili u devet A finala i osvojili 6 medalja, od koji su 3 zlatne i 3 brončane

Uspješna regata

Članovi "Korane" nastupit će na Bledskoj regati u sastavu veslačke reprezentacije Hrvatske

Na Jarunskom jezeru u Zagrebu održana 25. međunarodna veslačka regata Jumbo regata 2023 na kojoj su sudjelovali veslači i veslačice Veslačkog kluba "Korana". Deset veslača i veslačica nastupilo je u devet A finala, a osvojeno je šest medalja, tri zlatne i tri brončane medalje.

-Bila je to vrlo zahtjevna i teška regata pa su shodno time postignuti i rezultati. Svakako bih istaknuo dobar plasman Maura Bauera koji je pobijedio u skifu za lake juniore. Naša oba dvojca na pariće odlično su odveslala u vrlo jakoj konkurenciji, kao i četverac na pariće čija je posada nedavno postavljena. Naši veslači dobro su odveslali i u kombiniranom posadama s veslačima drugih klubova. Uglavnom postigli smo sve što smo i planirali. U 23 godine koliko nastupamo na ovoj regati ovo je bio naš najuspješniji nastup. Rezultati koje su naši veslači napravili na ovoj regati jedni su od dosad najboljih klupskih rezultata u odnosu na ostale klubove, kazao je trener Zlatko Katušin.

U A finalu utrke skifova za lake juniore A nastupile su dvije posade Korane. Mauro Bauer je pobijedio (7:44.61), dok je Matija Car  bio šesti (8:25.54). U prednatjecanju Bauer je bio prvi, Car drugi. U A finalu utrke dvojca na pariće za juniore B kombinirana posada u kojoj su veslali član "Korane" Josip Jakšić i Luka Sabelja iz "Croatia" osvojila je prvo mjesto (6:50.23). Posada "Korane" Jan Latković i Šime Ravnjak, u istoj utrci izborila je treće mjesto (7:07.49). U prednatjecanju iste utrke Jakšić i Sabelja bili su prvi, a Latković i Ravnjak drugi. Ema Hodak natjecala se u skifu za juniorke B i osvojila treće mjesto (8:32.14) u A finalu. U prednatjecanju je bila prva. Hodak je nastupila i u kombiniranoj posadi četverca za juniorke B (Croatia, Iktus i Korana) s Petrom Mardešić, Gretom Dragišić i Dunjom Viszmeg. Utrku su završile na prvom mjestu (6:53.82). U kombiniranoj posadi dvojca na pariće za juniore A veslali su David Medica (Istra) i Luka Hajdin osvojili su treće mjesto u A finalu (6:46.59). U eliminacijama su izborili drugo mjesto. Luka Hajdin je nastupio i u skifu za juniore A. Utrku je završio na 4. mjestu (7:25.54) u  A finalu, a u prednatjecanju je bio prvi. Četverac na pariće Korane za juniore B s posadom Matija Car, Jan Latković, Josip Jakšić i Šime Ravnjak osvojio je prvo mjesto (6:36.21) u prednatjecanju, a treće u A finalu. Dvojac na pariće za kadete A karlovačke Korane s posadom David Mikašinović i Leon Opačić izborio je treće mjesto u prednatjecanju, a u B finalu bili su prvi (3:51.67). U sastavu veslačke reprezentacije Hrvatske na međunarodnoj regati na Bledu nastupit će Josip Jakšić u dvije discipline, u samcu za juniore B i u dvojcu na pariće za juniore B s Lukom Sabeljom. Za nacionalnu selekciju nastupit će i Ema Hodak, također u dvije discipline, četverac na pariće za juniorke B i dvojac na pariće za juniorke B. Na Bledskoj regati još će veslati i Luka Hajdin u samcu za juniore A i dvojcu na pariće za juniore A s Davidom Medicom te Jan Latković i Šime Ravnjak u disciplini dvojac na pariće za juniore B.