Veslački klub "Karlovac" uspješan na velikoj regati "Jumbo 2024."

Apsolutna dominacija Tina Jarnjevića u utrci juniorskih skifova

Veslanje

Uspješan nastup Veslačkog kluba "Karlovac"

Veslački klub "Karlovac" nastupio je proteklog vikenda na Jarunu na velikoj međunarodnoj regati "Jumbo 2024.". U subotu na Jarunu, od ukupno 43 skifa, Tin Jarnjević je u eliminacijama skifa za juniore završio s najboljim rezultatom koji je iznosio 7:11 minuta za 2.000 metara, 14 sekundi brže od drugoplasiranog. Taj rezultat odveo ga je u A finale gdje je osvojio zlatnu medalju, 4 sekunde ispred Osječanina Petra Jukića. Mladi kadetski gig četverac u sastavu Niko Kolar, Matej Mikašinović, Jakov Jarnjević i David Karalić s kormilarkom Lorianom Završki osvojio je u svojoj grupi kadeta B zlatnu medalju s prednošću pred drugoplasiranima od skoro 9 sekundi. Mlada kadetkinja B Loriana Završki uvjerljivo je s nepunih 11 sekundi prednosti osvojila zlato u svojoj grupi. U kombinaciji dvaju klubova "Karlovca" i "Mladosti", juniorke B Zara Cvitešić, Vita Živčić i Zagrepčanke Dita Mijat i Kala Lončarić završile su utrku na četvrtom mjestu, s 5 sekundi zaostatka iza trećeplasiranih. U nedjelju su se zlatom okitili mladi kadeti B Niko Kolar i Matej Mikašinović u dvojcu na pariće. Punih 11 sekundi iza sebe su ostavili drugoplasirani dvojac. Drugo  zlato, kao i u subotu osvojio je Tin Jarnjević. Novi dvojac na pariće za juniore dogovoren je nakon odličnih rezultata u skifovima, a njega su činili Tin i Petar Jukić iz "Iktusa", rođeni Osječanin, sin Ivana Jukića koji je s Tihomirom Jarnjevićem osvojio broncu na svjetskom prvenstvu 1995. u Poljskoj te su obojica išli zajedno na Olimpijske igre u Sydneyu 2000 godine. Pobijedili su dvojac na pariće "Korane" za više od 5 sekundi te tako odnijeli zlato. Kadet Jakov David Vuković odlično je odveslao eliminacije, no falila mu je jedna sekunda za ulazak u A finale te je u B finalu s koju stotinku zaostatka završio na drugom mjestu. Sveukupno 8. u konkurenciji od 30 skifista. Kadetkinje Maja Plavetić i Tania Cindrić odlično su odveslale svoju eliminacijsku utrku te ispale iz finala A zbog zaostatka od 30 stotinki, a potom su u finalu B izborile petom mjesto. Juniorke B Zara Cvitešić i Vita Živčić također su jako dobro odveslale eliminacijsku utrku i ušle u A finale sa četvrtim vremenom, ali u A finalu su na kraju osvojile šesto mjesto radi bolova u ruci jedne od veslačica. Kadetski A gig četverac u sastavu Damjan Mavrović, Patrik Mali, Borna Mauzer i Vid Miletić s kormilarom Jakovom Davidom Vukovićem u svojoj grupi bili su šesti.