Turistička zajednica grada Karlovca i Udruga turističkih vodiča „Bastion“ pripremili su Adventske i Božićne ture, prva blagdanska tura održana u subotu
Adventske ture Zvijezdom otkrivaju stari karlovački Božić
VIŠE IZ RUBRIKE

Adventske i Božićne tematske ture po Zvijezdi još su jedna od zanimljivih blagdanskih ponuda koju su iz Turističke zajednice grada Karlovca pripremili za Karlovčane i njihove goste za kraj ove neobične godine.
Udruga turističkih vodiča „Bastion“ osmislila je ture u kojima kroz sat vremena pričaju ponešto drugačiju priču iz prošlosti Karlovca. Prva je tura bila u subotu, na kojoj se, u skladu s propisanim mjerama, okupilo dvadesetak građana, koji su uz znamenitosti Zvijezde mogli čuti kako se nekad pripremalo i slavilo Božić u gradu.
Primjerice o običajima vezanim za Svetu Barbaru i Svetu Luciju, što se darivalo za Svetog Nikole, kako se nekada ukrašavao grad, a koji su ukrasi bili na božićnim drvcima u domovima Karlovčana, što je bilo na blagdanskom stolu ili kako se pripremalo za polnoćku.
Naravno u turu su uključene i posebno osmišljene foto točke za blagdanske fotografije, a za kraj je predviđen posjet Franjevačkom samostanu. U atriju samostana franjevci su za posjetitelje pripremili zanimljivu izložbu i priču o tradicionalnom Božiću iz karlovačke okolice te kako Božić slavimo danas.
Slijedeća Adventska tura zakazana je iduće subote, 19. prosinca u 17 sati i već sad je, kako su obavijestili iz Udruge „Bastion“, popunjena zbog ograničenog broja sudionika. Uvedena je i dodatna u terminu d 18.30 sati pa pozivaju zainteresirane da požure s rezervacijama. Ture kreću u zakazano vrijeme ispred Paviljona Katzler.