Iz Županijskog stožera navode da je u 24 sata bio 258 testiranih, zaraza je kod 88 novih slučajeva potvrđena PCR testiranjem

I danas pet Covid pozitivnih pacijenata preminulo, u županiji 162 nova slučaja zaraze

VIŠE IZ RUBRIKE

    U Karlovačkoj županiji u posljednja 24 sata zabilježena su ukupno 162 nova slučaja zaraze virusom SARS-CoV-2. Ukupno je u županiji do sada oboljelo 5520 osoba od Covida-19. U protekla 24 sata preminulo je 5 Covid pozitivnih osoba, 3 u Ogulinu i 2 u Karlovcu.

    Iz Županijskog stožera navode da je u 24 sata bio 258 testiranih. Zaraza je kod 88 novih slučajeva potvrđena PCR testiranjem. S područja grada Karlovca su novozaražene 42 osobe, u Dugoj Resi 5,  Ogulinu 13, Ozlju 2,  Bosiljevu 1, Cetingradu 1,  Draganiću 3, Generalskom Stolu 3,  Josipdolu 15, Netretiću 1, Ribniku 1 i  Vojniću 1.

    Brzi test za detekciju antigena pokazao je da su 74 osobe pozitivne. Iz Karlovca  26 osoba, Duge Rese 17, Ogulina 16, Ozlja 3,  Barilovića 2, Generalskog Stola 3,  Josipdola 2, Netretića 4 i Saborskog 1.

    U bolnicama Karlovačke županije na današnji su dan hospitalizirane ukupno 163 osobe,  50 u ogulinskoj bolnici, u Dugoj Resi 52 te u OB  Karlovac 61 osoba. Na respiratoru se nalazi 8 Covid pozitivnih pacijenata, svi u karlovačkoj bolnici.

    Sa bolničkog liječenja su otpuštene četiri osobe, iz  Ogulina 2, Duge Rese 1 i u Karlovcu 1. U samoizolaciji se nalazi 1277 osoba.

    Inspekcija SCZ Karlovac kontrolirala je u Karlovcu 5 trgovina i 4 uslužne djelatnosti. Nisu utvrđene nepravilnosti.

    U osnovnim školama pozitivan je 61 učenik i 47 djelatnika, 1063 učenika su u samoizolaciji kao i 41 razredni odjel.