Predviđeni završetak radova je u travnju ili svibnju iduće godine

Počinje izgradnja Ispostave hitne medicine u Vojniću

VIŠE IZ RUBRIKE

    Karlovačka županija je za izgradnju Ispostave hitne medicine u Vojniću osigurala 2, 4 milijuna kuna. Uskoro bi trebali krenuti i radovi, čiji završetak je planiran za proljeće.

    -Po natječaju vrijednost cijelog projekta je 3,5 milijuna kuna. Ostatak sredstava financirat će Općina Vojnić  u iznosu od 400 tisuća kuna, a preostali nedostatni dio kandidirat ćemo na program održivog razvoja Ministarstva regionalnog razvoja i EU fondova, doznajemo od zamjenice župana Vesne Hajsan Dolinar.

    Govoreći o tome što će se dobiti s ovim projektom zamjenica župana je rekla.

    -Ovim projektom prije svega se želi osigurati dostupnost i brzina u provođenju primarne zdravstvene zaštite u hitnoj medicini. Kao što je poznato općina Vojnić je nedaleko od i od Graničnog prijelaza Maljevac gdje se nerijetko događaju situacije s migrantima, kao i DC-1 koja je nepokrivena hitnom medicinom jer do sada hitna medicina dolazi iz Karlovca.

    Iznijela je i konkretne rokove početka i završetka radova izgradnje Ispostave hitne medicine u Vojniću.

    -Radovi bi trebali početi netom nakon potpisivanja ugovora što očekujem već sada, u studenom. Predviđeni završetak radova je u travnju ili svibnju iduće godine kako bi na toj lokaciji bio Tim 1 koji je i predviđen za područje, kazala je zamjenica župana.