Članovi Gimnastičkog kluba "Sokol" Karlovac nastupili su proteklog vikenda u Novom Sadu

Gimnastičarka Petra Furač prva u višeboju u Novom Sadu

Članovi Gimnastičkog kluba "Sokol" Karlovac nastupili su proteklog vikenda u Novom Sadu na međunarodnom turniru "Memorijal Laze Krstić i Marice Dželatović". Bilo je to jubilarno deseto izdanje turnira. Natjecanje je trajalo dva dana. U subotu su održane kvalifikacije i višebojsko natjecanje, dok je nedjelja bila rezervirana za finalna natjecanja na spravama. U najmlađoj kategoriji nastupili su Fran Šančić, Filip Štedul i Patrik Rajković. Najbolji među njima bio je Fran Šančić osvojivši 24. mjesto u višeboju te je izborio nastup u nedjeljom finalu na konju s hvataljkama, Filip Štedul izborio je 25. mjesto, a Patrik Rajković 29. mjesto u višeboju. Treba istaknuti da su dječaci prvi put nastupili na međunarodnoj sceni. Najbolja karlovačka gimnastičarka, Petra Furač, u višeboju je bila najbolja u najstarijoj kategoriji osvojivši zlato ispred predstavnica Italije i Srbije. Pored zlata, Furač je izborila nastupe u finalu na sve 4 sprave. U kvalifikacijama su nastupili i Matija Tek i Lovro Čorak. Matija je izborio nastup u finalu na parteru, a Lovro na ručama. U nedjeljnom finalu osvojene su još četiri medalje. Petra Furač okitila se s dvije bronce, na gredi i ručama. Lovro Čorak odličnim nastupom na ručama osvojio je drugo mjesto. Matija Tek je u vrlo jakoj konkurenciji izborio četvrto mjesto na parteru, a bronca mu je "pobjegla" za svega jednu desetinku. Fran Šančić u svom prvo finalu osvojio je 6. mjesto na konju s hvataljkama. Ovim natjecanjem završena je još jedna vrlo uspješna natjecateljska sezona, a karlovačkim gimnastičarima slijedi nastup na gimnastičkoj akademiji koja će se održati u subotu, 14. prosinca u dvorani Sokol s početkom u 17 sati. (b.o.)