Streljački klub "Karlovac"
Juniori "Karlovca" ekipno drugi na Prvenstvu Hrvatske u disciplini 3x20 trostav
VIŠE IZ RUBRIKE
Streljački klub "Karlovac" uspješan na Prvenstvu Hrvatske
Članovi Streljačkog kluba "Karlovac" nastupili su u subotu u Osijeku na Prvenstvu Hrvatske u gađanju MK puškom po međunarodnom programu za juniore i juniorke. U olimpijskoj disciplini 3x20 trostav nastupili su Franko Kraljik, Luka Kokalović i Patrik Arki te su ekipno izborili drugo mjesto s 1.630 krugova iza "Dalmacijacementa" iz Solina s 1.643 kruga i ispred "Savice" iz Zagreba s 1.625. Franko Kraljik je dosta dobro gađao u finalu te osvojio srebrno odličje, bolji je bio samo Toma Tadić iz "Dalmacijacementa", trenutno najbolji hrvatski junior u svim disciplinama. Imao je Franko Kraljik dobru priliku i za osvajanje zlata, jer je jedan dio finala bio i vodeći, međutim nekoliko lošijih hitaca na kraju finala donijelo mu je četiri kruga zaostatka. Luka Kokalović bio je osmi nakon finala, a Patrik Arki bio je pretposljednji, jedanaesti. Lara Đurić osvojila je četvrto mjesto u istoj disciplini nakon što je kao šesta ušla u finale. U disciplini 60 hitaca ležeći za juniore nastupile su samo dvije ekipe, a bolji je bio "Dalmacijacement" iz Solina. Franko Kraljik je i ovdje osvojio odličje, ovaj put brončano sa 604,3 kruga, iza Tina Bijonde iz "Mladosti" sa 608,4 kruga i Tome Tadića iz "Dalmacijacementa" sa 620,6 krugova, koji je dvostruki juniorski prvak. Luka Kokalović bio je sedmi s 594,9 krugova, a Patrik Arki osmi s 563,9 krugova od devet juniora. Lara je kod mlađih juniorki sa 597,2 osvojila brončano odličje, dok joj je taj rezultat donio peto mjesto u juniorskoj konkurenciji.



