Pod utjecajem alkohola od 1,64 promila prouzročio prometnu nesreću

Teška prometna nesreća na državnoj cesti D1 u Tušiloviću

VIŠE IZ RUBRIKE

policijske vijesti

U javljanju za naš radio glasnogovornica PU karlovačke Ljiljana Kurtalj od događaja koji su se dogodili u protekla 24 sata izdvojila je četiri prometne nesreće, od kojih jedna s teško ozlijeđenim osobama.

-Jučer u 11.25 sati na državnoj cesti D1 u Tušiloviću dogodila se prometna nesreća. Osobnim automobilom karlovačkih registarskih oznaka upravljao je 53-godišnjak koji je započeo skretati ulijevo, a da se prethodno nije uvjerio da tu radnju može učiniti bez opasnosti za druge sudionike u prometu. Uslijed navedenog, u nemogućnosti izbjegavanja prometne nesreće u njegovo vozilo udario je osobni automobil karlovačkih registarskih oznaka kojim je upravljao 26-godišnjak, a koji je vršio pretjecanje vozila 53-godišnjaka nakon što je već prethodno izvršio pretjecanje vozila ispred sebe na mjestu gdje je to vidno postavljenim prometnim znakom i dvostrukom punom razdjelnom crtom zabranjeno.
 
Od jačine udarca vozilo 53-godišnjaka odbačeno je ulijevo izvan kolnika, a potom je sletjelo u odvodni kanal gdje se i zaustavilo.
 
U prometnoj nesreći 53-godišnji vozač i 50-godišnja suvozačica su teško ozlijeđeni dok je 13-godišnje dijete, putnik iz vozila, lakše ozlijeđeno.
 
Promet tom dionicom državne ceste bio je u prekidu do 13.10 sati.

Zbog izazivanja prometne nesreće u cestovnom prometu protiv 53-godišnjeg vozača nadležnom će državnom odvjetništvu biti podnesena kaznena prijava, dok će zbog počinjenog prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama protiv 26-godišnjeg vozača nadležnom sudu biti podnesen optužni prijedlog.

Izdvojila je i drugu prometnu nesreću.

-Jučer navečer u 21.45 sati u Ogulinu dogodila se prometna nesreća s materijalnom štetom koju je prouzročio 30-godišnjak upravljajući osobnim automobilom ogulinskih registarskih oznaka pod utjecajem alkohola od 1,64 promila. Zbog neprilagođene brzine u zavoju je izgubio nadzor nad automobilom i sletio izvan kolnika te udario u betonski zidić.
 
Vozač je do prestanka djelovanja opojnog sredstva smješten u posebne prostorije policije te će biti sankcioniran sukladno odredbama Zakona o sigurnosti prometa na cestama.