Europe Direct Karlovac
Obilježen Europski dan jezika
VIŠE IZ RUBRIKE
Učenici osnovnih i srednjih škola Karlovačke županije proslavili su 25. godinu obilježavanja Europskog dana jezika, koji se od 2001. godine, na inicijativu Vijeća Europe, obilježava diljem Europe s ciljem poticanja učenja što više stranih jezika u bilo kojoj životnoj dobi, u školi i izvan nje.
Organizator i pokretač županijskog projekta je OŠ Banija Karlovac, a u projektu su sudjelovale osnovne škole: Banija, Dubovac, „Braća Seljan“, „Vladimir Nazor“ Duga Resa, „Slava Raškaj“ Ozalj, Josipdol, PŠ „Siniša i Zrinko Rendulić“ iz Oštarija; srednje škole: Gimnazija Karlovac, Glazbena škola Karlovac, Srednja škola Duga Resa te Gimnazija i strukovna škola Bernardina Frankopana Ogulin te škole stranih jezika „Art plus“ i „Minimondo“.
Zajednička svečana proslava održana je 26. rujna 2025. godine u velikoj dvorani kina Edison s početkom u 11 sati. Učenici su sa svojim mentorima pripremili šarolik program: recitacije na raznim europskim jezicima, pjesme s plesom, igrokaze na njemačkom jeziku, glazbene točke na talijanskom jeziku, nagradni kviz, višejezične brzalice i poslovice, video snimke, prezentacije slikovnice i višejezičnih knjižica. Nakon priredbe učenici su sudjelovali na radionici učenika Gimnazije Karlovac „Bilo kuda, latinski svuda.“
U organizaciji svečanosti veliku podršku dali su i sponzori: Europe Direct Karlovac, Kino Edison, Obrt za usluge Join, Izdavačka kuća Alfa d.o.o., My art design, Obrt za dizajn i proizvodnju „Glamside of wood“, Obrt za proizvodnju i trgovinu „Jezerinac“.
Voditeljica projekta za Karlovačku županiju: Danijela Kikić Dakić, prof. mentor, OŠ Banija.