Pedeset godina kuglanja u Ozlju i 50 godina Kuglačkog kluba "Kupa"
Pedeset godina kugla se u Ozlju, a interes mladih i djece sve je veći
VIŠE IZ RUBRIKE
Predsjednik Kuglačkog kluba "Kupa" Tomislav Pulez uručio je priznanja osnivačima kluba, zaslužnim članovima i sponzorima te posebna priznanja za dugogodišnju suradnju
Kuglački klub "Kupa" Ozalj i Motel "Pavlaković" organizirali su danas u kuglani "Azelija" obilježavanje pedeset godina kuglanja u Ozlju i 50 godina postojanja Kuglačkog kluba "Kupa". Proslava je počela u 13 sati revijalnom utakmicom, a zatim je održana svečana skupština. Svečanosti su, između ostalih, prisustvovali ozaljska gradonačelnica Lidija Bošnjak, predsjednica Zajednice sportskih udruga grada Ozlja Marina Starešinčić, glavni tajnik Hrvatskog kuglačkog saveza Zoran Jagić i predsjednik Kuglačkog saveza Karlovačke županije Željko Tonković. O pedeset godina kuglane, pedeset godina kuglanja u Ozlju i 50 godina Kuglačkog kluba "Kupa" govorio je vlasnik kuglane i tajnik kluba Damir Pavlaković. Predsjednik Kuglačkog kluba "Kupa" Tomislav Pulez uručio je priznanja osnivačima kluba, zaslužnim članovima i sponzorima te posebna priznanja za dugogodišnju suradnju. Prigodne nagrade dobili su osnivači kluba Branko Puljak, Stjepan Starešinčić, Mijo Starešinčić, Stjepan Lipšinić, Stjepan Zoretić, Drago Gnjilac i Stjepan Novosel, zaslužni članovi Damir Pavlaković, Miroslav Šegina, Davor Gnjilac, Ivan Požega, Radoje Bakarić, Milan Turkalj i Stjepan Dudak te sponzori kluba Buffet Dinamo obitelji Srdić, TM color, IBB, Delta Design, Slavko Jandrić, Stojče Novica, Obrt Špelić i Mataplast. Posebna priznanja za dugogodišnju suradnju uručena su Gradu Ozlju, Zajednici sportskih udruga grada Ozlja, Zajednici sportova Karlovačke županije i Motelu Pavlaković. Klub je u povodu pedesete obljetnice dobio priznanje od Hrvatskog kuglačkog saveza, koje je predsjedniku Tomislavu Pulezu uručio glavni tajnik HKS-a Zoran Jagić. Vlasnik kuglane i tajnik kluba Damir Pavlaković bio je uzbuđen zbog ovih jubileja.
-Malo je emotivno kada se sjetim da je otac to sve započeo, kćeri na neki način nastavile, a ja sam ostao tu. Da nisam imao podršku obitelji, vjerojatno kuglane ne bi niti bilo. S jedne strane mi je drago, ipak se tu okupljaju ljudi, nakon Ozaljskih sportskih igara dolaze sve mlađi članovi, kuglanje se vraća na prave staze. Uvijek je želja da ostvariš veći plasman, nego što jesi, mi smo sada u Prvoj hrvatskoj ligi, žene u Drugoj hrvatskoj ligi, da uđemo u tu Premijer ligu, pa makar "plesali" jednu sezonu, ali da vidimo kako to je, kazao je Pavlaković.
Ozaljska gradonačelnica Lidija Bošnjak istaknula je da je kuglanje vrlo važna karika u ozaljskom sportu, a i ona trenira.
-Kuglanje je jako važna karika u ozaljskom sportu i u Zajednici sportskih udruga grada Ozlja. Drago mi je da Grad Ozalj kuglanju i ostalim sportovima daje veliku podršku. Drago mi je da je prošle godine kuglanje uvedeno u Ozaljske sportske igre i da je sve veći interes mladih i djece za kuglanje.I sama dolazim na treninge, mislim da kuglanje zaslužuje da dobije stari sjaj, ipak imamo kuglanu u Ozlju. Čestitke na pedeset godina kuglane i kuglanja u Ozlju i na 50 godina Kuglačkog kluba "Kupa", rekla je Lidija Bošnjak.