Judo klub "Duga Resa"

Uspješan nastup dugoreškog kluba na judo turniru u Vinkovcima

Judo

Pet članova Judo kluba "Duga Resa" nastupilo na turniru u Vinkovcima

Članovi Judo kluba "Duga Resa" nastupili su u subotu na judo natjecanju u Vinkovcima, klub je predstavljalo pet natjecanja. Ukupno je na turniru sudjelovalo 411 natjecatelja. Najmlađa i najuspješnija natjecateljica iz Duge Rese bila Nadia Lenard, koja je u uzrastu djevojčica do 8 godina i težinske kategorije do 18 kilograma osvojila prvo mjesto. Odlično je odradila četiri borbe i ostvarila četiri pobjede. Patrik Matičić, dječak u uzrastu do 8 godina i težinske kategorije do 27 kilograma izborio je treće mjesto. Ostvario je tri pobjede i jedan poraz. Nikol Šepčić u uzrastu djevojčica do 10 godina i težinske kategorije do 32 kilograma osvojila je drugo mjesto. Nikol je pobijedila u polufinalnoj borbi te izgubila u finalu od dobro poznate protivnice iz Judo kluba "Jigoro". Nikol Šepčić nastupila je i u starijem uzrastu djevojčica do 12 godina u istoj težinskoj kategoriji te opet osvojila drugo mjesto. Nanizala je dvije pobjede i poraz od iste protivnice iz Judo kluba "Jigoro". Dina Jaković u uzrastu djevojčica do 10 godina i težinske kategorije do 36 kilograma osvojila je treće mjesto te nastupa i u starijem uzrastu djevojčica do 12 godina, ali je ostala bez medalje. Dina je na ovom turniru upisala najviše borbi od svih natjecatelja iz Duga Rese, osam borbi. U uzrastu djevojčica do 10 godina imala je 4 borbe zbog pravila ako ih je do 5 natjecateljica u istoj težinskoj kategoriji onda se bore svaka protiv svake, bilo ih je 5 i Dina je ostvarila dvije pobjede i dva poraza. A u kategoriji djevojčica do 12 godina i istoj težinskoj kategoriji imala je istu situaciju, nažalost izgubila je sve borbe. Sofia Bosiljevac nastupila je u uzrastu djevojčica do 12 godina i težinske kategorije do 44 kilograma i osvojila peto mjesto. Sofia je ušla u natjecanje pobjedom, zatim izgubila polufinalnu borbu te borbu za treće mjesto.