Atletski klub "Ka tim"

Karlovački atletski veteran Davor Mataković prvak i dvostruki viceprvak Hrvatske

Veterani

Mataković prvi na 1.500 metara, a drugi na 800 i 5.000 metara

Član Atletskog kluba "Ka tim" Davor Mataković sudjelovao je u subotu u Varaždinu na stadionu Atletskog kluba "Sloboda" na 28. Otvorenom međunarodnom prvenstvu Hrvatske u atletici za veterane. Mataković se natjecao u svojoj M60 kategoriji. Najprije je nastupio na 800 metara gdje je vremenom 2:50,45 osvojio drugo mjesto. Nakon toga je istrčao 1.500 metara i vremenom 5:48,07 osvojio prvo mjesto. Seriju utrka završio je na 5.000 metara, gdje je s 22:01,67 izborio drugo mjesto. Mataković je jedini natjecatelj koji je nastupio u tri najteže veteranske trkačke discipline, a da je u svima uspio biti na postolju. Treba naglasiti da je ove godine M60 kategorija bila izuzetno kvalitetna i da je jedino Davor Mataković trčao sve tri discipline, dok je konkurencija trčala samo po jednu.