Prvenstvo Hrvatske u veslanju za mlađe dobne skupine

Dvije srebrne i jedna brončana medalja za Veslački klub "Korana"

Veslanje

Srebrnu medalju za drugo mjesto u A finalu osvojila je Ema Hodak u skifu za juniorke B i dvojac za juniore B s posadom Leon Opačić i Šime Ravnjak, koji je bio drugi u A finalu, dok je brončanu medalju za treće mjesto u A finalu osvojio Josip Jakšić u skifu za juniore A.

Na veslačkoj stazi Jarun u Zagrebu ovog vikenda, od 5. do 7. srpnja, održano je 34. Hrvatsko veslačko prvenstvo za juniore, U19 i U17 i kadete U15 i U13. Sudjelovalo je 557 veslača i veslačica iz 26 veslačkih klubova. Veslački klub "Korana" je na ovogodišnje državno prvenstvo vodio jedanaest veslača i veslačica koji su u klub donijeli tri medalje, dva srebra i broncu. Nastupili su u četiri A finala, dva B finala i u eliminacijama. U ukupnom poretku klubova "Korana" je izborila četrnaesto mjesto. Srebrnu medalju za drugo mjesto u A finalu osvojila je Ema Hodak u skifu za juniorke B i dvojac za juniore B s posadom Leon Opačić i Šime Ravnjak, koji je bio drugi u A finalu, dok je brončanu medalju za treće mjesto u A finalu osvojio Josip Jakšić u skifu za juniore A. Četvrto mjesto u A finalu izborili su Maks Findrik i Jan Črne u dvojcu na pariće za kadete A. U dva B finala nastupili su Matija Car, koji je bio prvi u skifu za lake juniore i Jan Latković, treći u skifu za juniore A. Utrku u eliminacijama, na četvrtom mjestu, završili su Vito Brozović i David Mikašinović u dvojcu na pariće za juniore B, a Ema Vuković je u skifu za juniorke B bila peta u eliminacijama.