Dva zlata i srebro za "Karlovac" na Prvenstvu Hrvatske u veslanju za juniore i kadete

Tin Jarnjević državni prvak u kategoriji juniora A, kadetski GIG četverac prvak kod kadeta B

Veslanje

Dva zlata i jedno srebro za "Karlovac" na državnom prvenstvu

Veslački klub "Karlovac" vrlo uspješno je nastupio u Zagrebu na Prvenstvu Hrvatske u veslanju za juniore i kadete. "Karlovac" je u ukupnom poretku osvojio trinaesto mjesto u kategoriji juniora i kadeta. Tin Jarnjević je na najbolji mogući način okrunio sezonu svojom dominacijom u skifu u prvoj godini juniora A te ponovno donio  u Karlovac naslov državnog prvaka u juniorskom samcu, 28 godina nakon svog oca i trenera Tihomira Jarnjevića koji je isto uspio 1996. godine. Tin je vodio i u prednatjecanju i u finalu ne dozvolivši nikakva iznenađenja. Posebno zadovoljstvo klub ima jer su po rezultatima koji se tiču najmanjih uzrasta kadeta i kadetkinja B, 2012. i 2013. godište u ukupnom poretku na drugom mjestu. Drugo zlato za klub osvojio je ove godine i dalje nepobjedivi GIG četverac kadeta B u sastavu Niko Kolar, Matej Mikašinović, Jakov Jarnjević, David Karalić i kormilar Šimun Ivan Hajsan koji su od početka do kraja trke bili u prednosti pred ostalima i kontrolirali utrku, pobijedivši drugoplasirane za 3,29 sekundi. Srebrom se okitila kadetkinja B Loriana Završki, kojoj je zlato izmaklo za 1,29 sekundu u vrlo neizvjesnoj utrci. Vrlo dobar nastup imale su kadetkinje A Maja Plavetić i Tania Cindrić koje su u A finalu završile na četvrtom mjestu, što je u ovom trenutku i realan rezultat ove posade. Kadet A Jakov David Vuković izborio je peto mjesto, što je isto realan rezultat s obzirom na pokazano ove sezone. Zara Cvitešić i Vita Živčić u A finalu su osvojile šesto mjesto, u nastupu koji je ipak malo ispod njihovih mogućnosti.

-Prvi cilj je ostvaren, a to je da su sve posade ušle u A finale. Drugi cilj je bio osvojiti tri medalje, što smo i uspjeli. Generalno, zadovoljstvo je veliko, jer sve ove posade iznimno su mlade i strpljivim radom će sigurno u idućim godinama pokazati svoj puni potencijal, kao što je bio slučaj i s našim Tinom Jarnjevićem. Tin je upornim radom i postepenim rastom stigao s osmog mjesta u kadetima A do državnog prvaka u juniorima A. Poanta je da postepeno razvijamo svu djecu u skladu s njihovom dobi, ne stavljajući rezultat ispred upornog rada i ustrajnosti, već prateći prirodan razvoj u skladu s njihovim godinama, zadovoljno je rekao trener Tihomir Jarnjević.