Prvenstvo Hrvatske i Otvoreno prvenstvo Hrvatske, Rakov Potok

Braća Roko i Šimun Ivandić uvjerljivo najbolji u svojim klasama

Motocross

Odlični rezultati vozača iz Karlovačke županije

Na šestoj utrci Prvenstva Hrvatske u moto krosu održanoj u nedjelju u Rakovom Potoku  vozači iz Karlovačke županije zabilježili su odlične rezultate. Uz vozače iz Hrvatske vozili su i Slovenci u konkurenciji Otvorenog prvenstva Hrvatske. U B ligi na  motorima do 250 kubika, vozač Motocross kluba "Štefanac" Sebastian Horvat  bio je najbolji u obje vožnje,  Filip i Luka  Spudić  bili su sedmi i deveti, a Tin Galović  u klasi Open bio je peti. Kod Veterana A, B i C Ivica Jakopec, Igor Drešar i Jože Starešinić bili su treći. U konkurenciji klubova Motocross klub "Štefanac" izborio je drugo mjesto u konkurenciji B lige i veterana. Vozači Motocross kluba "MX Ribnik" Karlovčani braća Roko i Šimun Ivandić uvjerljivo su pobijedili u svojim klasama od 65 i 125 kubika. Roko je ostvario najbolje vrijeme treninga te je vodio u obje vožnje od starta do cilja. Pobijedio je s gotovo pola kruga prednosti ispred drugog i trećeg Stefana Lenče i Alexa Bogataja Savića na Prvenstvu Hrvatske, kao i Otvorenom prvenstvu Hrvatske. Odličnu vožnju pokazao je i Šimun Ivandić, imao je najbolje vrijeme klase na treningu te drugo u konkurenciji  MX2 i MX Open odmah iza najbržeg Matije Kelave. Prvu vožnju startao je kao šesti, uskoro se probio na četvrto mjesto kada ga je u zavoju srušio jedan vozač. U sudaru je pukla ručica prednje kočnice, pa je gotovo cijelu vožnju vozio bez nje i kao drugi u svojoj klasi došao do cilja. U drugoj vožnji završio je kao četvrti u konkurenciji  125 kubika, MX2 i MX Open te daleko najbolji u klasi 125 kubika. U konkurenciji Otvorenog prvenstva Hrvatske bolji od njega bio je Slovenac Lukas Osek a u Prvenstvu Hrvatske pobijedio je ispred Berića i Jajetića. Nakon šest održanih utrka Prvenstva Hrvatske Šimun Ivandić uvjerljivo vodi u ukupnom poretku, dok je  Roko Ivandić s utrkom manje izgubio vodeću poziciju. Već u četvrtak Roko Ivandić s optimizmom putuje u Rumunjsku na polufinalnu utrku Europskog prvenstva, gdje se očekuje plasman na europsko finale u češkom Loketu.