Nogometni klub "Karlovac 1919"

Nogometaši "Karlovca 1919" oprostili se od prvenstva pobjedom nad "Radnikom" iz Križevaca

Pobjeda za kraj prvenstva

"Karlovac 1919" - "Radnik" Križevci 2:0

Nogometaši "Karlovca 1919" pobijedili su danas na Stadionu "Branko Čavlović Čavlek" u 30. kolu SuperSport Druge nogometne lige momčad "Radnika" iz Križevaca. Domaćin je pobijedio s 2:0, nakon prvog poluvremena bilo je 2:0. U karlovačkoj momčadi nije bilo Gorana Parackog, Ivana Krstanovića, Petra Tankosića, Luke Šteke i David Ereiza. Domaćin je krenuo agresivno, već u prvoj minuti udarac Ivana Matyazha pokraj stative. Zatim su gosti zaprijetili u trećoj minuti, ali bez opasnosti za domaću momčad. U četvrtoj minuti karlovački nogometaši poveli su s 1:0, strijelac je bio Toni Kurečki. U devetoj minuti bilo je već 2:0, nakon lijepe akcije, Ivan Matyazh ostao je sam s lijeve strane i pogodio mrežu. Gosti su pokušali doći do pogotka, ali je domaća obrana bila sigurna. U 33. minuti akcija Tonija Kurečkog, puca Lovro Stanić, ali je gostujuća obrana izbacila loptu u korner. Zvonko Pamić je u nastavku te akcije pogodio stativu. U 38. minuti dobar udarac Matea Dunića i odlična obrana domaćeg vratara Antuna Markovića. Prvo poluvrijeme završilo je dobrim udarcem Tonija Kurečkog, ali bez promjene rezultata. Tako se na odmor otišlo s vodstvom domaće momčadi 2:0. U drugom poluvremenu gosti pokušavaju postići pogodak, ali bez uspjeha, dobar pokušaj u 47. minuti, ali Marković brani. U 74. minuti Ivan Matyazh bio je sam pred gostujućim golmanom, ali nije bilo realizacije. Mihael Srbljinović bio je u dobroj prilici za goste u 75. minuti, ali nije bilo pogotka. Dobar udarac Luke Viduke u 78. minuti, ali gostujući vratar Miroslav Koprić obranio je udarac. U 82. minuti akcija Lovre Stanića, Gabrijel Stepinac pucao je glavom, ali nije bilo gola. Na kraju zaslužena pobjeda karlovačkih nogometaša, koji su prvenstvo završili pobjedom. "Karlovac 1919" nastupio je u sljedećem sastavu: Marković, Bunoza, Gabrijel Stepinac, Stanić (od 83. Blažević), Utrobičić, Ribar (od 67. Ribar), Kurečki, Pausić (od 67. Viduka), Antičić (od 83. Rojnić), Matyazh i Pamić (od 76. Međimorec). Karlovčani su završili prvenstvo na petom mjestu tablice s 56 bodova.