Taekwondo klub "Prana"

Oscar Kovačić izborio nastup na Svjetskom juniorskom prvenstvu

Taekwondo

Članovi "Prane" uspješni na turniru u dvorani Sutinska Vrela u Zagrebu

Članovi Taekwondo kluba "Prana" nastupili su subotu u dvorani Sutinska Vrela u Zagrebu na natjecanju "Susedgrad Sokol pokal", drugom od tri kriterijska turnira za odlazak na Svjetsko juniorsko prvenstvo, koje će biti održano ove godine u Južnoj Koreji te kriterijski turnir Hrvatskog taekwondo saveza za reprezentaciju u formama. Na turniru je nastupilo više od 600 natjecatelja iz šezdesetak klubova Hrvatske i zemalja regije. Ekipa Taekwondo kluba "Prana" nastupila je u disciplinama borbe i forme. Oscar Kovačić u kategoriji juniora do 78 kg kao glavni favorit potvrdio je svoju kvalitetu i suvereno s dvije pobjede osvojio zlatno odličje. Oscar je time osigurao nastup na Svjetskom juniorskom prvenstvu ove godine te će mu to biti treće uzastopno veliko natjecanje u nacionalnom dresu, nakon Svjetskog juniorskoga prvenstva 2022. gdje je osvojio brončano odličje i Europskog U21 prvenstva 2023. gdje je također izborio brončanu medalju. Lara Tuškan kod juniorki do 46 kg nakon dvije pobjede i poraza u finalu izborila je srebrnu medalju te je na taj način i dalje u igri za odlazak na isto prvenstvo kao i Oscar. Konačni rasplet kategorije znat će se nakon Juniorskog prvenstva Hrvatske u lipnju. Karlo Bošnjak osvojio je zlatno odličje u kategoriji kadeta do 49 kg, nakon tri pobjede. Mihael Trnokop osvojio je brončano odličje u kategoriji juniora do 59 kg, nakon jedne pobjede. Sara Cvitak, Matea Jakovović i Marta Polić, također su nastupile na natjecanju te ovaj put nisu uspjeli izboriti odličja. U disciplinama formi brončana odličja osvojili su formaši Patrik Čolić KA-4 i Ivona Gračan KB-3.